Biznes me kupon fiskal (Foto)

E publikuar: 18/02/2016 20:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Grumbullimin e kuponëve fiskal dikush e ka kthyer në biznes.

Për të gjithë qytetarët që kanë telshe të grumbullojnë kuponë të mjaftueshëm fiskal për të përfituar nga riimbursimi në Administratën Tatimore e Kosovës një qyteraë po i shet për 10 euro, shkruan Gazeta Fjala.

Madje këtë e ka bërë publike në faqen e internetit “Merrjep”.

“Shes kupona fiskal me vler mbi 800 euro dhe mbi 50 cop kupona per te derguar ne atk ku do te rimbursoheni me nga 20 euro per pako”, shkruhet në njoftimin e postuar nga Besmiri, emëri i publikuesit të shpalljes, raporton Gazeta Fjala.

Qytetarë të shumtë për cdo ditë ia mësyejnë qendrave të shërbimeve të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) për të dorëzuar plikotë me kuponë fiskalë për rimbursim, të cilët i kanë grumbulluar për tre muaj rrjeshtë.

Sipas ATK-së qytetarët që grumbullojnë mbi 50 kuponë fiskalë, me vlerë mbi 800 euro, do të përfitojnë 20 euro bonus nga shteti. /Gazeta Fjala/

56