BIK’u e shkarkon Shefqet Krasniqin

E publikuar: 17/03/2015 21:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Bashkësia Islame e Kosovës e ka shkarkuar Shefqet Krasniqin, që ishte imam në Xhaminë e Madhe në Prishtinë.

Këtë e ka thënë vet Krasniqi, gjatë një interviste në radio.

Ai ka thënë se pas janarit nuk po ligjëron më në këtë xhami, shkaku i shkarkimit të tij.

Por, hoxha në fjalë, thotë se përkundër që nuk është më imam në ndonjë xhami, ai do të punoj dhe shërbej në të mirë të xhematit dhe se nuk synon poste të tilla.