Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

07.04.2021 15:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Bebe Rexha, do të performojë himnin patriotik në ceremoninë e hapjes së ngjarjes në sportin e mundjes argëtuese, “WrestleMania”. Ngjarja zhvillohet live të dielën, në stadiumin “Raymond James” në Tampa Bay të Floridës.

“Jam e lumtur që do ta interpretojë këngën “America the Beautiful” në edicionin e sivjetmë të ngjarjes ‘WrestleMania’. Të jesh pjesë e ngjarjes më të madhe të mundjes argëtuese është një nderë i madh, dhe mezi pres të performojë për fansat anembanë botës”, ka thënë Rexha në një prononcim për media.

Neil Lawi, zëvendës presidenti lartë dhe drejtori i përgjithshëm labelit “WWE Music Group”, tha: “Sporti i mundjes argëtuese ka histori të thellë të integrimit të muzikës në të gjitha aspektet e markës sonë, dhe bashkëpunimit me disa nga artistët më të njohur në botë të cilët kanë performuar në ngjarjen ‘WrestleMania’.

Këtë vit, Bebe Rexha i bashkohet disa prej emrave më të mëdhenj të muzikës të cilët e kanë interpretuar himnin ‘America the Beautiful’ në këtë ceremoni, dhe mezi po presim ta fillojmë natën e parë të ekstravagancës vjetore të kulturës pop”.

31-vjeçarja Bebe Rexha i ndjekë hapat e artistëve të tillë si: Ray Charles, Aretha Franklin, John Legend, Nicole Scherzinger, grupi “Fifth Harmony” dhe të tjerë, të cilët në të kaluarën e kanë performuar këngën “America the Beautiful” në këtë ngjarje të përvitshme.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Bora Zemani dhe Donald Veshaj thumbojnë sërish njëri-tjetrin në rrjete sociale

Bora Zemani dhe Donald Veshaj thumbojnë sërish njëri-tjetrin në rrjete sociale

Reperi Dave ishte në lidhje dashurie me një shqiptare me emrin Besmira, familja e saj nuk i la të vazhdonin

Reperi Dave ishte në lidhje dashurie me një shqiptare me emrin Besmira, familja e saj nuk i la të vazhdonin

Rita Ora e nis ditën në bikini dhe e lumtur

Rita Ora e nis ditën në bikini dhe e lumtur

Dukagjin Lipa i reagon portalit serb: Që kur ju bleu Vuçiq jeni bërë patetikë

Dukagjin Lipa i reagon portalit serb: Që kur ju bleu Vuçiq jeni bërë patetikë

Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”