“Bad Rosita” e Rina Balajt – një këngë kushtuar komunitetit LGBT

17.03.2021 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Bad Rosita” e Rina Balajt – një këngë kushtuar komunitetit LGBT

Këngëtarja shqiptare, Rina Balaj, dje (e martë) solli projektin e ri muzikor të quajtur “Bad Rosita”.Kënga u prit shumë mirë nga publiku dhe reagimet ishin nga më të ndryshmet.Projekti, i cilësuar si një nga më të veçantit, i është kushtuar komunitetit LGBT siç edhe e përshkruan në këtë video.

Rosita, që mban edhe titullin, është një vajzë një shoqe e Rinës që është e dashuruar në artisten, të cilës nuk ia ktheu dashurinë në të njëjtën mënyrë.Ndonëse është një temë mjaft e ndjeshme, 21 vjeçarja duket se nuk ka asnjë problem me këtë komunitet por që nuk është e tillë dhe kështu vendos ta respektoj ‘Rositën’ vetëm si shoqe. Në anën tjetër, Balaj ka ndarë së fundmi disa imazhe gjatë realizimit të klipit ku shton, “A ju ka pëlqyer tema”?.Dhe krahas postimit, të shumta kanë qenë komentet e ndjekësve disa prej të cilëve pajtoheshin me këtë, e disa të tjerë kishin reagime më negative.

Sidoqoftë, “Bad Rosita” akoma pa u bërë 24 orë ka mbledhur afro 300 mijë klikime në YouTube.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata