Atentatit ndaj kryeministrit sllovak, kërcënohet me vdekje edhe Vuçiq

E publikuar: 15/05/2024 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Pas atentatit ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico, me vdekje është kërcënuar edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Në dedikimin ku Vuçiq, e quan Ficon mik serb, në platformën X, atij ashpër i ka reaguar një përdorues i identifikuar me llogari në gjuhën gjermane ”Herr ich genießt Yaprak”.

”A funksionon prapanica juaj, paraardhës? Tani nuk ka më lyerje sysh të shefit Putka, nuk ka më pikturë, duhet të përmbushni premtimet dhe të bëni bujë, se përndryshe do të lexojmë edhe për ju kështu.”