Arrijnë në Kosovë edhe mbi 106 mijë vaksina anti-COVID të Pfizer

29.06.2021 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrijnë në Kosovë edhe mbi 106 mijë vaksina anti-COVID të Pfizer

Edhe mbi 106 mijë vaksina të Pfizer kanë arritur në Kosovë në kuadër të kontratës që është arritur nga qeveria e Kosovës me këtë kompani.

Këtë e ka bërë të ditur vet ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ky i fundit ka thënë se ditëve në vijim pritet edhe ardhja e kontigjenteve tjera.

Postimi i plotë:

Të nderuara qytetare e qytetarë, sot mbërriti edhe kontigjenti i dytë i vaksinave nga kontrata me Pfizer. 106.470 doza mbërritën sot. Ditët e javët në vazhdim priten akoma. Vaksina mbetet zgjidhja më e mirë në përballjen e sukseshme me pandeminë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Rritja reale ekonomike në Kosovë nuk mund të kalojë 5%

Rritja reale ekonomike në Kosovë nuk mund të kalojë 5%

Zafir Berisha-Kurtit: Çu grahi punës, se me këtë logjikë maoiste ki me falimentu shtetin

Zafir Berisha-Kurtit: Çu grahi punës, se me këtë logjikë maoiste ki me falimentu shtetin

Rizvanolli për problemet me energji: Arsyeja kryesore është ulja e prodhimit të gazit dhe rritja e çmimit të saj

Rizvanolli për problemet me energji: Arsyeja kryesore është ulja e prodhimit të gazit dhe rritja e çmimit të saj

Qeveria ndan 4.5 milionë euro për pensionistët dhe familjet në asistencë sociale për faturat e rrymës

Qeveria ndan 4.5 milionë euro për pensionistët dhe familjet në asistencë sociale për faturat e rrymës

Kryeshefi i KEK-ut: Njësia B2 e bllokut “Kosova B” s’pritet të kthehet në funksion para 20 janarit, po funksionojmë me mjete të Qeverisë

Kryeshefi i KEK-ut: Njësia B2 e bllokut “Kosova B” s’pritet të kthehet në funksion para 20 janarit, po funksionojmë me mjete të Qeverisë

Vjen lajmi i mirë: Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Vjen lajmi i mirë: Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Menaxhimi i pandemisë – miratohet në Qeveri strategjia për parandalim dhe kontroll

Menaxhimi i pandemisë – miratohet në Qeveri strategjia për parandalim dhe kontroll

Miratohet Projektligji për policinë ushtarake të FSK-së

Miratohet Projektligji për policinë ushtarake të FSK-së

Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Kurti për krizën me rrymë: Duhet ta shohin veten në pasqyrë ata që na kërkojnë llogari për dështimet e tyre

Kurti për krizën me rrymë: Duhet ta shohin veten në pasqyrë ata që na kërkojnë llogari për dështimet e tyre

Ningxia, Fabrika e kthimit të qymyrit në lëng arrin kapacitetin e plotë

Ningxia, Fabrika e kthimit të qymyrit në lëng arrin kapacitetin e plotë

Flet policia: Një telefonues anonim tha se ka vendosur bombë në Stacionin e Autobusëve

Flet policia: Një telefonues anonim tha se ka vendosur bombë në Stacionin e Autobusëve

Mustafa: Qeveria plebishitare na ktheu në vitin 2000, pa rrymë e me agregatë

Mustafa: Qeveria plebishitare na ktheu në vitin 2000, pa rrymë e me agregatë