Arrestohet senatori francez, dyshohet se ka droguar një deputete për ta përdhunuar

E publikuar: 16/11/2023 23:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Senatori francez, Joël Guerriau u arrestua në Paris pasi dyshohet se drogoi një ligjvënëse me qëllim që ta sulmonte seksualisht. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës.

Deputetja, identiteti i së cilës mbetet konfidencial, paraqiti një ankesë pasi u ndje pas një pije që kishte pirë me Guerriau. Senatori, i njohur si i njohur i viktimës, tashmë është nën vëzhgim.

Një analizë e mëvonshme zbuloi praninë e ekstazisë në trupin e saj, duke forcuar akuzat kundër Guerriau.

Zyra e prokurorit konfirmoi se senatori u arrestua me dyshimin se i kishte administruar në mënyrë të pavetëdijshme një gruaje një substancë të aftë për “të dëmtojë gjykimin e saj ose ta bëjë atë të humbasë kontrollin e veprimeve të saj për të kryer përdhunim ose sulm seksual”./abcnews.al