Anulohet konkursi për Drejtor të Teatrit Kombëtar

12.05.2021 13:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Anulohet konkursi për Drejtor të Teatrit Kombëtar

Ministria e Kuturës, Rinisë dhe Sporteve, nëpërmjet një njoftimit në faqen zyrtare të saj, ka njoftuar se anulohet konkursi për Drejtor të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar, pas shqyrtimit të Komisionit të ankesave në kuadër të MKRS-ës, shkruan Infosot.

Gjatë procesit të përzgjedhjes së Drejtorit, sipas ankesave të kandidatëve për Drejtor, ka pasur shumë shkelje dhe lëshime nga ish-Këshilli Drejtues i Teatrit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Kryediplomati grek, Nikos Dendias të hënën në Shqipëri

Kryediplomati grek, Nikos Dendias të hënën në Shqipëri

Humb jetën një i mitur në kanalin e “Ibër Lepencit” të Mitrovicës

Humb jetën një i mitur në kanalin e “Ibër Lepencit” të Mitrovicës

Ministrat dhe deputetët që tërhoqën mijëra euro nga Trusti e sot po e kundërshtojnë atë

Ministrat dhe deputetët që tërhoqën mijëra euro nga Trusti e sot po e kundërshtojnë atë

Deklarimi i FSK-së për gjetjen e trupit të pajetë në lumin e Klinës

Deklarimi i FSK-së për gjetjen e trupit të pajetë në lumin e Klinës