Anulohen festivalet më të mëdha në botë

11.06.2020 17:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Anulohen festivalet më të mëdha në botë

Festivalet vjetore Coachella dhe Stagecoach, dy nga ngjarjet më të mëdha muzikore që mbahen në Kaliforninë e Jugut, janë anuluar pas shqetësimeve për përhapjen e koronavirusit, njoftuan zyrtarët lokalë të shëndetit.

“Jam i shqetësuar pasi indikacionet rriten që COVID-19 mund të përkeqësohet në vjeshtë,” tha zyrtari i shëndetit publik të Qarkut Riverside, Dr. Cameron Kaiser në një deklaratë duke njoftuar anulimin e festivaleve.

“Duke pasur parasysh rrethanat dhe potencialin e parashikuar, nuk do të isha e qetë të ecja përpara”, shtoi ai.

Zona e festivaleve lejohet në fazën 4 të planit të rihapjes së guvernatorit Gavin Newsom dhe do të kërkonte trajtime ose vaksina për të lejuar hyrjen, tha Kaiser.

Zyrtarët e shëndetësisë thanë që ata kanë qenë në kontakt me Goldenvoice, promovuesi i festivaleve për këtë çështje.
Festivali i Muzikës dhe Arteve të Coachella Valley Festival dhe Stagecoach Country Music u parapa që fillimisht të mbaheshin në prill por u shtynë deri në tetor nën drejtimin e zyrtarëve të shëndetit të Qarkut Riverside.

Festivali pret qindra mijëra njerëz dhe në secilën pritej të shfaqeshin emra të njohur.

Rage Against the Machine, Travis Scott dhe Frank Ocean ishin planifikuar të kryesonin Coachella-n, së bashku me interpretimet nga Calvin Harris, Big Sean, Leëis Capaldi, Charlie XCX, Flume, 21 Savage, Lana Del Rey dhe Lil Nas X.
/CNN/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Tmerr nga India/ Vajza 16-vjeçare lidhet me përdhunuesin dhe turpërohen në mes të fshatit (Video)

Tmerr nga India/ Vajza 16-vjeçare lidhet me përdhunuesin dhe turpërohen në mes të fshatit (Video)

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit