“192 Misioni”, seriali më i ri vendor

02.06.2021 14:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“192 Misioni”, seriali më i ri vendor

“192 Misioni”, është seriali më i ri vendor nga CLICK, i cili do të shfaqet çdo të mërkurë nga ora 22:15, në Klan Kosovë.

Ky serial bazohet në ngjarje të vërteta, një serial i mbushur aksion, dramë dhe ngjarje të cilat audienca me padurim do të pret t’i zbulojë”.

Pas mbylljes një vjeçare, shqetësimit dhe frikës nga pandemia globale, që na shtyu në karantinë, kjo verë sjell premtimin e një shoqërie që kthehet në normalitet. Kthehet me shansin për të eksploruar “toka të reja”, me mundësinë për të ndjekur një karrierë të re që gjithmonë dukej thjesht e paarritshme. Sjell mundësinë e rilidhjes me familjen dhe me miqtë.

“Lufta e vitit 1998/99 në Kosovë la gjurmë të mëdha në jetët e njerëzve. Shumë viktima, qytetarë shqiptarë civil të pa armatosur, u masakruan nga forcat serbe dhe u zhdukën. Trupat e tyre nuk u gjetën kurrë.

Njëzet vite më vonë, një hetues i Policisë së Kosovës shtie në dorë një dosje sekrete mbi vendndodhjen e një krimineli lufte. Bëhet fjalë për njërin nga drejtuesit e njësisë për pastrimin e fushëbetejave dhe fshehjen e krimeve të forcave ushtarake-policore serbe. Ky, “Bozidar Talic” fshihet në një zonë malore, jo larg kufirit verior të Kosovës, në Serbi.

Nga aty, ai drejton një ushtri private përmes të cilëve, me “bekimin” e qeverisë në Beograd kontrollon komunat e banuara me serbë në veri të Kosovës, duke mbajtur situatën atje politikisht jo stabile, në aspektin e sigurisë dhe sundimit të ligjit të paqëndrueshëm dhe larg pushtetit të Prishtinës. Ata mbledhin haraq, kontrollojnë tregun e kontrabandës, drogës dhe prostitucionit.

5-shja e hetuesve policor nga Kosova, do të nisen në një mision të pamundur. Misioni i tyre është kapja dhe sjellja para drejtësisë e kriminelit të kërkuar, Bozidar Talic. Ata arrijnë të kapin “pakon”. Por ende pa u larguar, diktohen nga rojat e Talic që u vihen prapa.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Stoltenbergu do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos

Stoltenbergu do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos

Shaip Kamberi thotë se Serbia po bë presione ndaj drejtuesve shqiptarë të institucioneve publike

Shaip Kamberi thotë se Serbia po bë presione ndaj drejtuesve shqiptarë të institucioneve publike

Mehaj në Grupin e Kontaktit për Mbrojtjen e Ukrainës, të udhëhequr nga Sekretari amerikan i Mbrojtjes

Mehaj në Grupin e Kontaktit për Mbrojtjen e Ukrainës, të udhëhequr nga Sekretari amerikan i Mbrojtjes

Zveçan: Dëgjohen të shtëna me armë zjarri gjatë aksionit të policisë dhe doganës

Zveçan: Dëgjohen të shtëna me armë zjarri gjatë aksionit të policisë dhe doganës

Ministria e Financave me njoftim të rëndësishëm për përfituesit e skemave pensionale dhe sociale

Ministria e Financave me njoftim të rëndësishëm për përfituesit e skemave pensionale dhe sociale

Reagon Sveçla pas aksionit ku u konfiskuan afro 70 kilogramë heroinë

Reagon Sveçla pas aksionit ku u konfiskuan afro 70 kilogramë heroinë

Bislimi: Do të jem personi i dytë në Evropë që do ta di datën e takimit mes Kurtit e Vuçiqit

Bislimi: Do të jem personi i dytë në Evropë që do ta di datën e takimit mes Kurtit e Vuçiqit

Kancelari Scholz pritet të vizitojë Kosovën dhe Serbinë më 10 qershor

Kancelari Scholz pritet të vizitojë Kosovën dhe Serbinë më 10 qershor

Vuçiq dhe Hill pajtohen që përpjekjet të përqendrohen në dialogun Kosovë-Serbi

Vuçiq dhe Hill pajtohen që përpjekjet të përqendrohen në dialogun Kosovë-Serbi

Gjykata në Kiev e dënon me burgim të përjetshëm ushtarin rus 21-vjeçar

Gjykata në Kiev e dënon me burgim të përjetshëm ushtarin rus 21-vjeçar

Presidentët shqiptarë: Kuvendi i Junikut platforma më e pastër kombëtare për çlirim

Presidentët shqiptarë: Kuvendi i Junikut platforma më e pastër kombëtare për çlirim

Aksioni “Gropa”, Prokuroria thërret konferencë të jashtëzakonshme

Aksioni “Gropa”, Prokuroria thërret konferencë të jashtëzakonshme

Stavileci: Qeveria të zbatojë vendimin për uljen e çmimit të energjisë

Stavileci: Qeveria të zbatojë vendimin për uljen e çmimit të energjisë

Muja: Kërkesa e PDK-së për rrëzimin e vendimit të ZRrE-së është e paligjshme, opozita po kërkon kolaps energjetik

Muja: Kërkesa e PDK-së për rrëzimin e vendimit të ZRrE-së është e paligjshme, opozita po kërkon kolaps energjetik

Të enjten seanca e radhës, Gashi: Pritet shkarkimi i Bordit të ZRRE-së nga Komisioni përkatës

Të enjten seanca e radhës, Gashi: Pritet shkarkimi i Bordit të ZRRE-së nga Komisioni përkatës

Autobusi nga Kosova me 80 turistë përplaset në Vlorë (Video)

Autobusi nga Kosova me 80 turistë përplaset në Vlorë (Video)