Zyrtare: Prandelli jep dorëheqje nga Valencia

30.12.2016 19:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Prandelli jep dorëheqje nga Valencia

Trajneri italian, Cesare Prandelli ka dhënë dorëheqje nga menaxhimi i Valencia, ka konfirmuar klubi spanjoll.
Ai do të zëvendësohet nga “Voro” Gonzales.

“Cesare Prandelli ka prezantuar këtë të premte, 30 dhjetor, dorëheqjen e tij të parevokueshme si trajner i ekipit të parë. Ai do të zëvdenësohet nga ‘Voro’ Gonzales”, thuhet në konfirmimin e Valencias.
Goal raporton se dorëheqja e tij vjen pas prishjes së marrëdhënieve me disa nga lojtarët e skuadrës, të cilëve u ka thënë se çdokush që nuk jep maksimumin për skuadrën duhet të largohet

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ter Stegen: Dua të vazhdoj karrierën te Barcelona

Ter Stegen: Dua të vazhdoj karrierën te Barcelona

Chiellini: Juve është si një motor me naftë, në mars do të jemi aty ku duam

Chiellini: Juve është si një motor me naftë, në mars do të jemi aty ku duam

Fernandinho: Napoli ka sulmues të jashtëzakonshëm, luajnë futbollin më të mirë në Evropë

Fernandinho: Napoli ka sulmues të jashtëzakonshëm, luajnë futbollin më të mirë në Evropë

Milito: Icardi ka të gjitha për t’u bërë sulmues i madh, është vrasës në zonë

Milito: Icardi ka të gjitha për t’u bërë sulmues i madh, është vrasës në zonë

PSG ka gati tre milionë euro bonuse për Neymarin në rast se fiton ‘Topin e Artë’

PSG ka gati tre milionë euro bonuse për Neymarin në rast se fiton ‘Topin e Artë’

Real – Tottenham, formacionet e mundshme

Real – Tottenham, formacionet e mundshme

Dueli ndërmjet Clevelandit dhe Bostonit hap sezonin e ri në NBA, por LeBron është në dyshim për lojë

Dueli ndërmjet Clevelandit dhe Bostonit hap sezonin e ri në NBA, por LeBron është në dyshim për lojë

Kosova U17 eliminohet nga garat pas tri humbjeve në grup

Kosova U17 eliminohet nga garat pas tri humbjeve në grup

Seedorf: Capello më transferojë te Reali nga parkingu i stadiumit të Sampdorias  

Seedorf: Capello më transferojë te Reali nga parkingu i stadiumit të Sampdorias  

Presidenti i Lyonit e falënderon Benzeman për blerjen e Diaz

Presidenti i Lyonit e falënderon Benzeman për blerjen e Diaz

Mata refuzon një ofertë të ‘çmendur’ nga Kina

Mata refuzon një ofertë të ‘çmendur’ nga Kina

Dëmtim i Kukelit nuk është serioz, kthehet javën e ardhshme

Dëmtim i Kukelit nuk është serioz, kthehet javën e ardhshme

Buffon: Duhet të përmirësohemi, nuk duam t’i zhgënjejmë tifozët

Buffon: Duhet të përmirësohemi, nuk duam t’i zhgënjejmë tifozët

Lovren akuzon Lukakun se e goditi dhe e shkeli në kokë me qëllim (Foto/Video)  

Lovren akuzon Lukakun se e goditi dhe e shkeli në kokë me qëllim (Foto/Video)  

Historia e djaloshit që e dërgoi Watfordin në pozitën e katër – Nuk kishte para as për këpucë, trajneri Silva e bëri ta refuzojë Ajaxin (Foto)

Historia e djaloshit që e dërgoi Watfordin në pozitën e katër – Nuk kishte para as për këpucë, trajneri Silva e bëri ta refuzojë Ajaxin (Foto)

Isco: Vetëm Ronaldo e meriton Topin e Artë  

Isco: Vetëm Ronaldo e meriton Topin e Artë