Zëdhënësi i LVV-së ka thënë se cinikët duan ta paraqesin Lëvizjen si të paaftë për të marrë pushtetin

17.01.2020 09:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zëdhënësi i LVV-së ka thënë se cinikët duan ta paraqesin Lëvizjen si të paaftë për të marrë pushtetin

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka thënë se për herë të parë e gjithë shoqëria është përfshirë në debat publik mbi qeverinë e ardhshme për kundër koalicioneve të kaluar ku analiza e kritika sipas tij, ka qenë gjithnjë post festum.

Manxhuka ka thënë cinikët duan ta paraqesin Lëvizjen si të paaftë për të marrë pushtetin, transmeton Telegrafi.

“Prej AKP-së e Fondit Sovran, prej MPB-së e të Presidenti, prej Kryeparlamentarit te ministritë shtesë, të gjithë jemi futur në debat. Prej koalicioneve super të shpejta ku ndaheshit borde e agjenci tash po debatohet për çdo lëvizje të vogël. Por, natyrshëm Lëvizja Vetëvendosje, s’do të ishte ndryshe po të mos ishte ndryshe edhe në qasje. Ndërkaq, cinikët që duan të paraqesin Lëvizjen si të paaftë për të marrë pushtetin, në fakt janë duke folur shumë për vetën. Ata me mekanizmat logjik të gjykimit për stilin PAN-ist të qeverisjes duan të gjykojnë paaftësinë e Lëvizjes, nëse ata gjykojnë nga ajo perspektivë atëherë po, ne nuk jemi të aftë të qeverisim si ta. Sikur ata nuk dimë”, ka shkruar ai. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi