Xhinset shërbejnë edhe si ushqyes për iPhone-in

05.08.2015 01:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhinset shërbejnë edhe si ushqyes për iPhone-in

Nuk dimë se çfarë është më e keqja: kur telefonit i bie bateria papritur, apo kur telefoni juaj nuk mund të futet në xhepin e pantallonave.

Xhinset më të fundit, të quajtura #Hello jean, do të zgjidhnin të dyja problemet njëherësh. Xhinset, të cilat kushtojnë 189 dollarë, kanë një xhep special në anën e pasme, i pajisur me një bateri e cila ushqen iPhone 5, 5S ose 6. Xhepi ka të fshehur një kabllo USB-je që lidh telefonin me ushqyesin, i cili kushton 49 dollarë më shumë.

Xhinset furnizojnë me energji iPhone 5 dhe 5S deri në 85% dhe iPhone 6 deri në 70%. Së fundmi, shumë kompani që merren me prodhimin e xhinseve kanë filluar të rrisin madhësinë e xhepave që me krijimin e iPhone 6 Plus.

Kompania Joe’s nuk është e para që ka krijuar pantallona duke menduar edhe për iPhone-in. Xhinset I/O Denim kanë gjithashtu një xhep në këmbën e djathtë, mes gjurit dhe ijës së këmbës, dhe mund të përdoret për të futur telefona inteligjentë me ekran 4.8 inç ose më të vogël, duke përfshirë këtu pajisjet Galaxy S të Samsung-ut. Vitin e kaluar, Nokia bashkëpunoi me dizajnerin Adrien Sauvage për të krijuar pantallona të pajisura me adaptues të furnizimit me energji nëpërmjet wireless-it, por që deri tani nuk kanë dalë në treg.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale