Xhaka do të vazhdojë ta veshë fanellën e skuadrës angleze

10.01.2020 21:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhaka do të vazhdojë ta veshë fanellën e skuadrës angleze

Megjithatë, Granit Xhaka do të vazhdojë ta veshë fanellën e Arsenalit.

Të paktën kështu po raportohet së fundmi, edhe pse mesfushori shqipta rishte afër largimit nga ‘Topçinjtë’, madje sipas menaxherit të lojtarit – kishte arritur marrëveshje me Hertha Berlinin për t’u transferuar në Bundesliga.

Gjithçka ndodhi për shkak të përplasjes së Grnaitit me tifozët e Arsenalit dhe lojtari e pa të arsyeshme largimin.

Por, kjo s’do të ndodhë sipas vëllait të lojtarit, Taulant Xhaka.

“Graniti më ka thënë se përfundimisht dëshiron të qëndrojë në Premierligë”, tha Taulant Xhaka për “t-online.de”.

“Nuk e di se sa ishte konkrete opsioni për Herthan, por është shumë rehat në Arsenal”.

Gjatë ditës, gjithashtu edhe trajneri Arteta ka zbuluar se si e arriti ta ndryshojë mendimin e Xhakës.

“Mesazhi im i parë për të ishte se unë dëshiroja ta kuptoja se si po ndihej ai dhe arsyen se pse ndihej në atë mënyrë”, sqaroi Arteta, kur u pyet se si arriti ta bindë Xhakën të qëndrojë në Arsenal.

“Unë dëshiroja që ai ta dëgjojë nga unë mendimin tim për të dhe i thashë se jam i gatshëm ta përkrah dhe se do ta shtyja edhe klubin ta bënte të njëjtën gjë. I thashë se do ta bëj këtë sepse mendoj se ai mund të jetë lojtar më të vërtetë i mirë për ne dhe se do ta shijonte futbollin teksa luan për mua”.

“Unë tentova ta bindë atë në këtë mënyrë. Mendova gjatë për këtë, por përgjigja e tij ishte menjëherë shumë pozitive dhe për këtë arsye mendoj se edhe ai e ndryshoi mendimin e tij”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nëse cenohet siguria kombëtare bien poshtë ligjet e ARKEP-it

Nëse cenohet siguria kombëtare bien poshtë ligjet e ARKEP-it

Gllogoc – Aksident trafiku me fatalitet

Gllogoc – Aksident trafiku me fatalitet

Rrahje në Prishtinë – Policia në vendngjarje gjen një karikator të armës dhe 7 fishekë

Rrahje në Prishtinë – Policia në vendngjarje gjen një karikator të armës dhe 7 fishekë

Prishtinë – Kërcënojnë një person me armë, i grabisin para kesh dhe telefonin

Prishtinë – Kërcënojnë një person me armë, i grabisin para kesh dhe telefonin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Hoti priti kryetarin e Grupit parlamentar të PS-së, z. Taulant Balla – biseduan për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet dy vendeve tona

Hoti priti kryetarin e Grupit parlamentar të PS-së, z. Taulant Balla – biseduan për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet dy vendeve tona

Kurti e Veseli nuk shkojnë te Hoti, takimi i liderëve në ora 12:00

Kurti e Veseli nuk shkojnë te Hoti, takimi i liderëve në ora 12:00

Basha pas takimit me Ahmetin: Asgjë nuk mund të njollosë luftën çlirimtare

Basha pas takimit me Ahmetin: Asgjë nuk mund të njollosë luftën çlirimtare

Hoxhaj i reagon ashpër Viola von Cramon-it: Shkuarja juaj në Hagë, ndërhyrje politike

Hoxhaj i reagon ashpër Viola von Cramon-it: Shkuarja juaj në Hagë, ndërhyrje politike

Doktori i parë që humb betejën me COVID-19

Doktori i parë që humb betejën me COVID-19

Prokurori i Shtetit reagon ndaj pretendimeve të Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) lidhur me Telekomin

Prokurori i Shtetit reagon ndaj pretendimeve të Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) lidhur me Telekomin

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së Shpejtim Hazrolli

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së Shpejtim Hazrolli

Sinjalet e “përziera” të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë

Sinjalet e “përziera” të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë

Gjashtë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë

Gjashtë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

2.669 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

2.669 raste aktive me Covid-19 në Kosovë