Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

22.05.2020 20:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Willian është i hapur që të nënshkruajë një marrëveshje të përkohshme, e cila do ta mbante te Chelsea edhe pas 30 qershorit kur i skadon kontrata, ndërsa qëndrimi afatgjatë te klubi është në dyshim.

Blutë nuk janë shumë të interesuar që t’ia rinovojnë kontratën 31-vjeçarit, të cilin duan ta transferojnë si lojtar të lirë Arsenali dhe Tottenham Hotspur.

Chelsea ka edhe një muaj për të arritur marrëveshje me brazilianin, ndërkohë që pritet rikthimi i Ligës Premier gjatë muajit të ardhshëm.

Skuadra e Frank Lampard ka edhe nëntë ndeshje për të zhvilluar në kampionatin anglez dhe tri ndeshje potenciale në Kupën FA, ku ka arritur në çerekfinale.

Udhëzimet e FIFA-s i kanë inkurajuar klubet dhe lojtarët për arritjen e marrëveshjeve të përkohshme, mirëpo dy palët akoma nuk e kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

“Është situatë e vështirë, sepse Chelsea më ka ofruar kontratë dyvjeçare dhe nuk do ta ndryshojnë ofertën e tyre. Unë kam kërkuar edhe tri vite të tjera”, ka deklaruar Willian për Esporte Interativo.

Anësori ka thënë se nuk e di nëse është i mundur qëndrimi, porse ai dëshiron të vazhdojë të punojë dhe t’i ndihmojë skuadrës që t’i fitojë ndeshjet e mbetura të sezonit. 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Hapen të gjitha qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

​Hapen të gjitha qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës

Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës

Të akuzuarit e UÇK’së në Hagë mblidhen për të festuar bashkë 28 Nëntorin

Të akuzuarit e UÇK’së në Hagë mblidhen për të festuar bashkë 28 Nëntorin

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Vaksina e Oksfordit, avantazhet ndaj rivalëve

Vaksina e Oksfordit, avantazhet ndaj rivalëve

​Kurti: Sot është kryedita e shqiptarëve

​Kurti: Sot është kryedita e shqiptarëve

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet Kuq e Zi

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet Kuq e Zi

Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit