Vuçiq: Çka keni pritur, të puthem me Thaçin?

09.05.2019 13:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq: Çka keni pritur, të puthem me Thaçin?

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë në Tiranë se as që bëhet fjalë për një përafrim të qëndrimeve rreth marrëveshjes me Kosovën, përderisa sipas tij në samitin e Brdo Brujunit e ka pyetur edhe në anglisht dhe serbisht homologun e tij kosovar, Hashim Thaçin se çka je duke bërë, a je mirë?

Këto pyetje Kryetari i Serbisë ia ka drejtuar Thaçit për shkak të siç tha ai “situatës rreth taksës”.

Ndërkaq, sa i përket shtrëngimit të duarve që pati me kryetarin e Kosovës në margjinat e samitit të Brdo-Brijunit ai tha se kjo mjafton dhe pyeti: “Çka të bëjë tjetër pos t’i shtrëngoj duart, a keni pritur që të puthem me të ?”

Numri një i Serbisë ka paralajmëruar edhe paradë të ushtrisë serbe në Nish.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dua jep mesazhin për Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve

Dua jep mesazhin për Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve

Emina Çunmulaj i thotë të “urrej” Anxhelina Hadërgjonaj

Emina Çunmulaj i thotë të “urrej” Anxhelina Hadërgjonaj

Gjigandi botëror SPAR hap pikën e dytë në Prishtinë

Gjigandi botëror SPAR hap pikën e dytë në Prishtinë

Të njoh mirë unë ty” Deputeti sulmon Baton Haxhiun: Do kesh fatin e Saimir Tahirit

Të njoh mirë unë ty” Deputeti sulmon Baton Haxhiun: Do kesh fatin e Saimir Tahirit

Vazhdojnë tensionet mes Malit të Zi dhe Serbisë për shkak të Kishës Ortodokse Serbe

Vazhdojnë tensionet mes Malit të Zi dhe Serbisë për shkak të Kishës Ortodokse Serbe

Arban Abrashi flet në Pressing pasi LDK e përjashtoi nga gara

Arban Abrashi flet në Pressing pasi LDK e përjashtoi nga gara

Apostolova pret që të shkarkohen të gjithë ata që kanë aktakuza, jo vetëm ministrat

Apostolova pret që të shkarkohen të gjithë ata që kanë aktakuza, jo vetëm ministrat

Pjesëmarrja e Avni Arifit në takimin sekret në Berlin – shkelje dhe huqje e kompetencave të tij

Pjesëmarrja e Avni Arifit në takimin sekret në Berlin – shkelje dhe huqje e kompetencave të tij

Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Ambasada e SHBA-së në Tiranë: Refuzojeni dhunën në çdo mundësi

Ambasada e SHBA-së në Tiranë: Refuzojeni dhunën në çdo mundësi

Ismaili: Kadri Veseli dje dha një mesazh se çfarë e pret Kosovën nën udhëheqjen e PDK’së

Ismaili: Kadri Veseli dje dha një mesazh se çfarë e pret Kosovën nën udhëheqjen e PDK’së

Erdogan thotë se e ka jaran Trumpin, prandaj nuk pret sanksione amerikane

Erdogan thotë se e ka jaran Trumpin, prandaj nuk pret sanksione amerikane

Haradinaj: Komuniteti egjiptian ka qenë pjesë e të gjitha proceseve shtetndërtuese të Kosovës

Haradinaj: Komuniteti egjiptian ka qenë pjesë e të gjitha proceseve shtetndërtuese të Kosovës

Apostolova thotë se për liberalizimin e vizave duhet të mbahen 95 kriteret

Apostolova thotë se për liberalizimin e vizave duhet të mbahen 95 kriteret

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

17 gjeneralë të ushtrisë turke dënohen me burgim të përjetshëm

17 gjeneralë të ushtrisë turke dënohen me burgim të përjetshëm