Veseli: Kosovanirusi duhet të jetë prioriteti ynë kryesor

22.03.2020 15:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli: Kosovanirusi duhet të jetë prioriteti ynë kryesor

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen e 82-vjeçarit nga Dumnica e Podujevës i cili ndërroi jetë pas infektimit me koronavirus.

Veseli ka thënë se pas këtij rasti, Kosova duhet ta ngrisë vetëdijen.

Kreu i PDK’së po ashtu është shprehur se institucionet kosovare duhet që ta kenë vëmendjen tek pandemia e cila po e rrezikon të gjithë botën.

E ndërkohë, PDK, pas pak minutash pritet që të mbajë një konferencë për media.

Ky është postimi i tij i plotë:

I shqetësuar dhe i prekur thellë nga vdekja e parë e shënuar nga Covid19 në Kosovë, përcjell ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Haliti, nga Dumnica e Podujevës, për humbjen e të afërmit të tyre.

Me shpresën që ky rast të jetë edhe i fundit në vendin tonë, dhe të ngritët vetëdija për më shumë kujdes e shmangie të kontakteve e daljeve të panevojshme, bëj thirrje edhe një herë për institucionet tona që të kenë fokusin tek pandemia që po rrezikon gjithë botën.

Ky problem dhe asnjë tjetër duhet të jetë preokupimi ynë.

Të bashkuar dhe me punën e shkëlqyer e të palodhshme të mjekëve e infermierëve tanë, do t’ia dalim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Vdes nga Covid-19, prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Pejë

​Vdes nga Covid-19, prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Pejë

Kastrati: I tronditur dhe i dëshpëruar për vrasjen në Kamenicë

Kastrati: I tronditur dhe i dëshpëruar për vrasjen në Kamenicë

Sveçla akuzon Hotin për keqmenaxhim të pandemisë Covid-19, kërkon zgjedhje

Sveçla akuzon Hotin për keqmenaxhim të pandemisë Covid-19, kërkon zgjedhje

Rumania një nga vatrat kryesore evropiane të Covid-19

Rumania një nga vatrat kryesore evropiane të Covid-19

756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë prekur nga Covid-19 deri më tani

756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë prekur nga Covid-19 deri më tani

Meta rideklarohet pro listave të hapura 100%

Meta rideklarohet pro listave të hapura 100%

Autoritetet gjermane të shqetësuara për valën e dytë të Covid-19

Autoritetet gjermane të shqetësuara për valën e dytë të Covid-19

Johnson pranon keqmenaxhimin e pandemisë nga qeveria e tij

Johnson pranon keqmenaxhimin e pandemisë nga qeveria e tij

Kush ishte Sherif i Kuvendit para Vjosa Osmanit?

Kush ishte Sherif i Kuvendit para Vjosa Osmanit?

Arrijnë në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në

Arrijnë në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në

Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu

Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu

Blair paralajmëron: Mësoni të jetoni me koronavirusin, nuk do zhduket

Blair paralajmëron: Mësoni të jetoni me koronavirusin, nuk do zhduket

IHMK: Moti për ditën e nesërme

IHMK: Moti për ditën e nesërme

Bill Gates flet për teoritë konspirative se ai do të vendosë mikroçipa te njerëzit, nëpërmjet vaksinës

Bill Gates flet për teoritë konspirative se ai do të vendosë mikroçipa te njerëzit, nëpërmjet vaksinës

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 15.8 milionë raste

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 15.8 milionë raste

Hoti tregon se kur do të kalojë buxheti në lexim të dytë

Hoti tregon se kur do të kalojë buxheti në lexim të dytë