Veliu emëroi zëvendësministrat e MPB-së në cilësinë e koordinatorëve nacionalë

21.09.2020 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veliu emëroi zëvendësministrat e MPB-së në cilësinë e koordinatorëve nacionalë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në bazë të kompetencave dhe përgjegjësive që ka, sot ka emëruar në cilësinë e koordinatorëve nacional, zëvendës ministrat e MPB-së për strategjitë e përcaktuara si më poshtë:

Për detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional kundër krimit të organizuar, koordinatorit nacional për parandalimin e krimit dhe koordinatorit nacional për kontrollin e armëve të vogla, të lehta dhe eksplozivëve është autorizuar zëvendësministri i MPB-së, Agron Bacaj.

Po ashtu, ministri Veliu emëroi zëvendësministrin Zafir Berisha, të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional për siguri kibernetike dhe të koordinatorit nacional për menaxhimin e emergjencave.

Ndërsa, zëvendësministri Milan Radojeviq është emëruar koordinator nacional kundër narkotikëve, koordinator nacional për siguri në bashkësi dhe koordinator nacional kundër trafikimit me njerëz.

Zëvendësministri Yildiray Bajram është autorizuar nga ministri Veliu të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional për menaxhim të integruar të kufirit dhe koordinatorit nacional për ri-integrim dhe riatdhesim të personave si dhe të koordinatorit nacional për migrim, njofton MPB-ja në një komunikatë për media.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veliu emëroi zëvendësministrat e MPB-së në cilësinë e koordinatorëve nacionalë

Veliu emëroi zëvendësministrat e MPB-së në cilësinë e koordinatorëve nacionalë

​S’ka kuorum – dështon rezoluta e LVV-së për nënstacionin policor në Karaçevë

​S’ka kuorum – dështon rezoluta e LVV-së për nënstacionin policor në Karaçevë

Pozita dhe opozita përplasen sërish rreth Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Pozita dhe opozita përplasen sërish rreth Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

​Komuna e Obiliqit subvencionon nënat vetushqyese dhe gratë në biznes

​Komuna e Obiliqit subvencionon nënat vetushqyese dhe gratë në biznes

Dy vdekje dhe 79 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Dy vdekje dhe 79 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ramush Haradinaj kujton Ahmet Krasniqin: Përgjithmonë në kujtesën historike të shqiptarëve

Ramush Haradinaj kujton Ahmet Krasniqin: Përgjithmonë në kujtesën historike të shqiptarëve

Hungaria vlerëson se Kosova i ka përmbushur të gjitha obligimet për liberalizimin e vizave

Hungaria vlerëson se Kosova i ka përmbushur të gjitha obligimet për liberalizimin e vizave

Mosndërhyrja e institucioneve nxit incidentet dhe fyerjet ndëretnike

Mosndërhyrja e institucioneve nxit incidentet dhe fyerjet ndëretnike

LVV kundër deklaratave të Trumpit: S’po vendoset paqja mes Kosovës e Serbisë

LVV kundër deklaratave të Trumpit: S’po vendoset paqja mes Kosovës e Serbisë

Osmani thotë e Shqipëria ia ka borxh Kosovës zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Osmani thotë e Shqipëria ia ka borxh Kosovës zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Nun ka mjet eksplodues në rrugën “Bill Clinton”

Nun ka mjet eksplodues në rrugën “Bill Clinton”

OAK njëanshëm tërhiqet, në mes të pandemisë lë gazetarët pa përfaqësim ligjor

OAK njëanshëm tërhiqet, në mes të pandemisë lë gazetarët pa përfaqësim ligjor

Londra ‘pushtohet’ nga flamujt kuq e zi, shqiptarët marshim paqësor nëpër rrugë

Londra ‘pushtohet’ nga flamujt kuq e zi, shqiptarët marshim paqësor nëpër rrugë

Grenell konfirmon ardhjen në Kosovë

Grenell konfirmon ardhjen në Kosovë

Qeveria Hoti mblidhet nesër me mëngjes

Qeveria Hoti mblidhet nesër me mëngjes

Mustafa premton mbështetje për prodhimet vendore

Mustafa premton mbështetje për prodhimet vendore