Vdes një grua nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

31.12.2018 15:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdes një grua nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

Nga aksidenti që ka ndodhur në fshatin Penuh, rruga Prishtinë-Podujevë, ka vdekur një grua.

Rastin e ka konfirmuar për KOHA.net, Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë në rajonin e Prishtinës.

“Rreth orës 14:00 e kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në fshatin Penuh të Podujevës, ku kanë qenë të përfshira tri automjete. Ne këtë aksident lëndime trupore kanë pësuar 8 persona. Njeri nga të lënduarit (femër) nuk ka arritur të përballoj plagët e shkaktuara dhe e njëjta ka ndërruar jetë. Ndërkohë që personat e tjerë të lënduar janë dërguar për tretman mjekësor”, tha Ahmeti. 15:21

Të paktën 8 persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku në të cilin janë përfshirë 3 vetura.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Podujevë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Penuhë.

Theksohet se dëmet materiale janë katastrofale. Ende nuk është bërë i ditur shkaku i aksidentit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit

Mogherini dhe Vuçiq flasin për taksën, Trepçën dhe dialogun

Mogherini dhe Vuçiq flasin për taksën, Trepçën dhe dialogun

Këshilli i Sigurimit të OKB-së mblidhet sot për Kosovën

Këshilli i Sigurimit të OKB-së mblidhet sot për Kosovën

Ulen temperaturat në Shqipëri

Ulen temperaturat në Shqipëri

UNMIK-u i përgjigjet Qeverisë: Ne punojmë në bazë të mandatit të KS të OKB-së

UNMIK-u i përgjigjet Qeverisë: Ne punojmë në bazë të mandatit të KS të OKB-së

Diskutimi për kufijtë, rrezik për resurset e Kosovës

Diskutimi për kufijtë, rrezik për resurset e Kosovës

A po i vjen fundi zgjerimit të NATO-s?

A po i vjen fundi zgjerimit të NATO-s?

Përdhunuesit në burg! – Protestë para stacionit të Policisë në Prishtinë kundër përdhunimit ndaj grave e vajzave

Përdhunuesit në burg! – Protestë para stacionit të Policisë në Prishtinë kundër përdhunimit ndaj grave e vajzave

Kërkohen masa ndaj Thaçit për rastin e gylenistëve

Kërkohen masa ndaj Thaçit për rastin e gylenistëve

AKR-ja e dobët në Kuvend, e fortë në Qeveri

AKR-ja e dobët në Kuvend, e fortë në Qeveri

Premtimi i ministrit për rishikimin e koeficientit i kthen inspektorët shëndetësorë në punë

Premtimi i ministrit për rishikimin e koeficientit i kthen inspektorët shëndetësorë në punë

Mungesë e llogaridhënies për ngecjet në zbatimin e MSA-së

Mungesë e llogaridhënies për ngecjet në zbatimin e MSA-së

Loja e BE-së me ‘Trepçën’

Loja e BE-së me ‘Trepçën’