Valencia, 19 mln Euro në sezon për Mourinhon

31.03.2016 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Valencia ka nisur të mendojë për zëvendësuain e Gary Neville, që do të marrë drejtimin e skuadrës sezonin e ardhshëm. Aktalisht drejtuesit e klubit spanjoll ia kanë besuar panikën Pako Ayestaran, që do ta mbajë këtë detyrë deri më 30 Qershor, para se të nisë një projekt i ri. Në këtë situatë kanë nisur të qarkullojnë emra të ndryshëm për këtë rol të rëndësishëm, por më sugjestionuesi mbetet Jose Mourinho. Sipas “The Sun”, përfaqësues të Valencias kanë nisur kontaktet me portugezin, madje raportohet se oferta që i është bërë 53-vjecarit mbetet në kufijtë e të pabesueshmes, plor 19 milionë Euro në sezon, ndërsa 120 milionë Euro do t’i ketë në dispozicion për t’i shpenzuar në merkato.

Bisedimet mund të përparojnë falë marrëdhënieve të shkëlqyera që ka pronari i Valencias, Peter Lim me vetë Jose Mourinhon dhe menaxherin e tij Jorge Mendez. Muajt e fundit është folur shumë për një marrëveshje mes Mourinhos dhe Manchester United, për të marrë vendin e holandezit Van Gaal, por më të vërtetë nuk ka asgjë zyrtare. Madje në “Old Trafford” po fiton gjithnjë e më shumë terren kandidatura e Rayan Gigs. Në fakt Mourinho nuk është emri i vetëm që ka dalë në skenë për postin e trajnerit të Valencias. Manuel Pellegrini, i cili do ta mbyllë në maj aventurën e tij te Manchester City shihet si alternativë e besueshme, por deri tani palët nuk kanë dakord për shumë që duhet të përfitojë kiliani gjatë një sezoni.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj