Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen

17.10.2020 21:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen

“Familja Biden është një sipërmarrje kriminale, një nga më të korruptuarat në historinë e Amerikës”. Kështu u shpreh presidenti Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Georgia, ku kërkoi sërish që Joe Biden dhe djali i tij Hunter të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre.

Duke iu referuar e-mail-eve të publikuara nga New York Post për korrespondencën e Hunter Biden me biznesmenin ukrainas, Trump tha: “Ky është skandali më i madh politik, pas atij të spiunimit të fushatës sime elektorale nga ana e Obamës. Arrestojini”, raporton A2.

Skandalit të cilit i referohet Trump ka të bëjë me djalin e kandidatit demokrat Hunter Biden, i cili e prezantoi babanë e tij kur ish zv.president me një drejtues të lartë të shoqërisë energjetike ukrainase Burisma, vetëm një vit përpara se zëvendësi i Obamës të bënte presion mbi qeverinë e Ukrainës për të liruar nga detyra një prokuror që po hetonte shoqërinë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen

Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen

Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Projektligji për UÇK-në assesi të miratohet, LVV e quan ligj të dobët por PDK nuk tërhiqet

Projektligji për UÇK-në assesi të miratohet, LVV e quan ligj të dobët por PDK nuk tërhiqet