T’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona ish trajneri Valverde

14.01.2020 11:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
T’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona ish trajneri Valverde

Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre.

Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas.

Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ish-strategun e Real Betisit, Quique Setien me një kontratë deri në vitin 2022.

Por, ne do t’i shikojmë 20 transferimet që i ka bërë Valverde gjatë kësaj periudhe te kampioni në fuqi i La Liga-s:

20= Emerson (2019) – €12 milionë euro

p1dugl4jnpuk81sb11m7jpfd33r9.jpg

19= Marc Cucurella (2019) – €4 milionë

FBL-US-ICC-ROMA-BARCELONA

18= Marlon Santos (2017) – €5 milionë

FBL-ESP-GIMNASTIC-BARCELONA

17= Kevin-Prince Boateng (2019) – huazim

16= Jeison Murillo (2019) – huazim

15= Malcom (2018) – €41 milionë

Malcom

14= Yerry Mina (2018) – €11.8 milionë

13= Gerard Deulofeu (2017) – €12 milionë

12= Neto (2019) – €26 milionë

11= Philippe Coutinho (2018) – €160 milionë

10= Jean-Clair Todibo (2019) – €1.9 milionë

9= Junior Firpo (2019) – €18 milionë

8= Ousmane Dembele (2017) – €145 milionë

7= Arturo Vidal (2018) – €18.8 milionë

6= Paulinho (2017) – €40 milionë

5= Antoine Griezmann (2019) – €120 milionë

4= Nelson Semedo (2017) – €30 milionë

3= Frenkie de Jong (2019) – €75 milionë

2= Clement Lenglet (2018) – €35.9 milionë

1= Arthur Melo (2018) – €31 milionë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Për ndarjen e Kosovës bëhej fjalë për 50 miliardë euro dhe Trepçën si pjesë e Serbisë (Video)

Haradinaj: Për ndarjen e Kosovës bëhej fjalë për 50 miliardë euro dhe Trepçën si pjesë e Serbisë (Video)

Vrau duke goditur me sëpatë 50-vjeçarin, ky është autori i krimit makabër në Korçë

Vrau duke goditur me sëpatë 50-vjeçarin, ky është autori i krimit makabër në Korçë

Haradinaj: Do të kisha qejf unë ta hiqja taksën ndaj Serbisë

Haradinaj: Do të kisha qejf unë ta hiqja taksën ndaj Serbisë

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 në Kubë, pritet katastrofa

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 në Kubë, pritet katastrofa

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Vrasje për një vend në varreza, e qëllon më sëpatë në mes të qytetit (Video)

Vrasje për një vend në varreza, e qëllon më sëpatë në mes të qytetit (Video)

Vritet një polic dhe dy të tjerë plagosen në Zhur të Prizrenit (Video)

Vritet një polic dhe dy të tjerë plagosen në Zhur të Prizrenit (Video)

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i

Presidenti Thaçi e mirëpret planin e Donald Trump për Lindjen e Mesme

Presidenti Thaçi e mirëpret planin e Donald Trump për Lindjen e Mesme

E jashtëzakonshme/Në Kinë nis dhe përfundon spitali brenda 48 orëve

E jashtëzakonshme/Në Kinë nis dhe përfundon spitali brenda 48 orëve

Ende nuk ka marrëveshje, vazhdonë takimi ndërmjet LVV – LDK – QUINT, pa ambasadorin Kosnett

Ende nuk ka marrëveshje, vazhdonë takimi ndërmjet LVV – LDK – QUINT, pa ambasadorin Kosnett

Në Turqi dyshohet për 12 persona të prekur nga coronavirusi

Në Turqi dyshohet për 12 persona të prekur nga coronavirusi

Abazi: Bedri Hamza lexon komunikata, të cilave nuk u beson as vet

Abazi: Bedri Hamza lexon komunikata, të cilave nuk u beson as vet

Këto janë katër pikat kryesore të “Planit për Paqe në Lindjen e Mesme” të presidentit Trump

Këto janë katër pikat kryesore të “Planit për Paqe në Lindjen e Mesme” të presidentit Trump

Nënkryetarët e Kuvendit marrin pjesë në Sesionin e Parë të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Nënkryetarët e Kuvendit marrin pjesë në Sesionin e Parë të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Çollaku: Befasuese, kërkesa e Kurtit për ambasadorët – tërheqjen e Konjufcës do që ta shes si trysni ndërkombëtare

Çollaku: Befasuese, kërkesa e Kurtit për ambasadorët – tërheqjen e Konjufcës do që ta shes si trysni ndërkombëtare