Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

11.07.2018 12:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se shpreson se në ditët e ardhshme do të marrin lajme shumë të mira nga Bashkimi Evropian (BE) sa i përket liberalizimit të vizave.

Ai në një intervistë për agjencinë e lajmeve Anadolu Agency (AA) ka theksuar se në momentin kur do të vinë këto vlerësime pozitive, do të hapet sipas tij, mundësia që edhe institucionet e tjera, si Komisioni Evropian dhe Parlamenti Evropian, t’i konfirmojnë të arriturat e Kosovës.“Kosova ka implementuar në tërësi kriteret për liberalizimin e vizave”, ka thënë Thaçi, transmeton Telegrafi.

Ndryshe, Hashim Thaçi këtë intervistë e ka bërë gjatë vizitës në Turqi, ku po merrte pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

Thaçi: Kosova do të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave

30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut

30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut

LDK i kërkon Qeverisë që statuti për Asociacionin të jetë sipas Kushtetutës

LDK i kërkon Qeverisë që statuti për Asociacionin të jetë sipas Kushtetutës

Beqaj: Në Prizren do të ndërtohet parku gjermano-kosovar për inovacion dhe ndërmarrësi

Beqaj: Në Prizren do të ndërtohet parku gjermano-kosovar për inovacion dhe ndërmarrësi

Ministri Ismaili: Kemi instaluar sistem të ri të qeverisjes, furnizmi është stabilizuar

Ministri Ismaili: Kemi instaluar sistem të ri të qeverisjes, furnizmi është stabilizuar

Gabimet në sistemin e tiketave të trafikut, qytetari gjobitet me 6 mijë euro

Gabimet në sistemin e tiketave të trafikut, qytetari gjobitet me 6 mijë euro

Greva e punëtorëve shtynë edhe seancën ndaj Azem Sylës

Greva e punëtorëve shtynë edhe seancën ndaj Azem Sylës

Prishtinas, gjatë këtyre orëve të pasditës së sotme duhet t’i mbani mbyllur dritaret

Prishtinas, gjatë këtyre orëve të pasditës së sotme duhet t’i mbani mbyllur dritaret

Ekipi për Asociacionin nuk e përfill qeverinë: Draftin e dërgojmë në Bruksel

Ekipi për Asociacionin nuk e përfill qeverinë: Draftin e dërgojmë në Bruksel

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

Hahn: Pse java e ardhshme është “jetike” për Tiranën zyrtare!

Hahn: Pse java e ardhshme është “jetike” për Tiranën zyrtare!

Bashkëpunimi me Serbinë e transformon Republikën në “Kosovë e Metohi”

Bashkëpunimi me Serbinë e transformon Republikën në “Kosovë e Metohi”

Shtohen provokimet në veri, qeveria hesht

Shtohen provokimet në veri, qeveria hesht

Drejt fundit gjykimi për vrasje të rëndë në Zveqan

Drejt fundit gjykimi për vrasje të rëndë në Zveqan

Ministria e Integrimit Europian nuk pret shtyrje të rekomandimit për vizat

Ministria e Integrimit Europian nuk pret shtyrje të rekomandimit për vizat

Turqia dhe aleanca e NATO-s

Turqia dhe aleanca e NATO-s