Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

26.03.2020 22:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Ishte data 8 korrik 2017 dhe po luhen një ndeshje miqësore midis Ëerder Bremen dhe Ajaks. Po luhej minuta e 72 e takimit dhe Abdelhak ‘Appie’ Nouri shtrihet në tokë.

Fillimisht u duke thjesht si një lodhje. por më pas u pa që ishte diçka serioze. Ajo ndeshje do të anulohej dhe talenti 19 vjeçar do të binte në koma, për t’u zgjuar vetëm kohët e fundit.

Marokeni shikohej si një ndër talentet më të mëdha në Holandë ku ishte aktivizuar më të rinjtë e ‘tulipanëve’ dhe kishte arritur që të bënte debutimin edhe me klubin e Ajaks.

Në një intervistë babai i Nouri është shprehur se ai nuk i mban mend familjarët e tij.

“Ai nuk mund të ecë, nuk mund të flasë, ai nuk na njeh ne, nuk e di kush jemi. Ai nuk ndjen asgjë, nuk dëgjon asgjë.

“Sipas mjekut ai kurrë nuk mund t’i bëjë këto përsëri, ai kurrë nuk do të shërohet”.

Momenti kur ai kishte pësuar sulm në tru:

 
/Top Channel/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mesazh për ish/partnerin e koalicionit, kryetari i LDK’së: Kërko falje i dështuar, fajsove kotë miqët tanë se kinse ka marrëveshje të fsheftë Kosovë-Sërbi në shtëpinë e bardhë!

Mesazh për ish/partnerin e koalicionit, kryetari i LDK’së: Kërko falje i dështuar, fajsove kotë miqët tanë se kinse ka marrëveshje të fsheftë Kosovë-Sërbi në shtëpinë e bardhë!

Menli Krasniqi: Rrena e Kurtit për “marrëveshje të fshehtë” u demantua brenda 24 orëve nga Shtëpia e Bardhë

Menli Krasniqi: Rrena e Kurtit për “marrëveshje të fshehtë” u demantua brenda 24 orëve nga Shtëpia e Bardhë

Haradinaj: Deklarata amerikane për territoret, garancia më e duhur që i nevojitet Kosovës

Haradinaj: Deklarata amerikane për territoret, garancia më e duhur që i nevojitet Kosovës

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Agim Veliu i reagon ashpër Abazit: Ke tentu në çdo mënyrë për të hyrë në LDK, e tash vjell vrer e helm – argat i kujt je ti?

Agim Veliu i reagon ashpër Abazit: Ke tentu në çdo mënyrë për të hyrë në LDK, e tash vjell vrer e helm – argat i kujt je ti?

Reagimi zyrtar i SHBA-së: Nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh

Reagimi zyrtar i SHBA-së: Nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Pompeo përshëndet hapjen e negociatave për Shqipërinë: SHBA partneri juaj në çdo hap

Pompeo përshëndet hapjen e negociatave për Shqipërinë: SHBA partneri juaj në çdo hap

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë – 86 të prekur gjithsej

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë – 86 të prekur gjithsej

Mustafa për fushatën kundër LDK’së në rrjetet sociale: Fali o Zot, janë të rinj, kanë kohë të piqen

Mustafa për fushatën kundër LDK’së në rrjetet sociale: Fali o Zot, janë të rinj, kanë kohë të piqen

Haziri: Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK

Haziri: Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK

“Vdekjet, 4 herë më shumë”/ Studiuesit italianë krahasojnë shifrat e provincës: Bilanci zyrtar nuk është real

“Vdekjet, 4 herë më shumë”/ Studiuesit italianë krahasojnë shifrat e provincës: Bilanci zyrtar nuk është real

Qosja: Komploti parlamentar, cilat janë arsyet e prerjes në besë të Qeverisë së ndryshimit

Qosja: Komploti parlamentar, cilat janë arsyet e prerjes në besë të Qeverisë së ndryshimit

Kurti mbetet kryeministër në detyrë – disa opsione për Qeverinë e re

Kurti mbetet kryeministër në detyrë – disa opsione për Qeverinë e re

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë nuk u regjistrua, Abazi thotë se do të dalin faktet për “tentim puçin”

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë nuk u regjistrua, Abazi thotë se do të dalin faktet për “tentim puçin”

Gjermania shënon rritje të vdekjeve nga koronavirusi por përsëri ato nuk kalojnë 0.7%, teston 500,000 njerëz në javë

Gjermania shënon rritje të vdekjeve nga koronavirusi por përsëri ato nuk kalojnë 0.7%, teston 500,000 njerëz në javë