Statistikat: Muriqi më i mirë se Harry Kane

10.09.2019 20:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Statistikat: Muriqi më i mirë se Harry Kane

Dy sulmuesit kryesorë Harry Kane dhe Vedat Muriqi do të jenë në qendër të vëmendjes në përballjen Angli – Kosovë, e cila fillon në orën 20:45.

I pari vesh fanellën e ‘Tre Luanëve’, kurse i dyti të ‘Dardanëve’.

Derisa sulmuesi i Tottenham shkëlqen sezon pas sezoni, Muriqi ka qenë në super formë në sezonet e fundit, duke e vazhduar edhe me ekipin e ri Fenerbahce, shkruan lajmi.net.

Faqja e njohur për statistika ‘’WhoScored’’ ka bërë një krahasim mes dy sulmuesve Kane dhe Muriqi.

Ylli i Fenerbahce në 37 ndeshjet e fundit ka shënuar 19 gola dhe ka dhënë 8 asiste, kundrejt 20 golave dhe 4 asisteve të Kante në 32 ndeshjet e fundit.

Por, Kane ka pasur 3.7 goditje për ndeshje, krahasuar me Muriqin që ka pasur vetëm 2.3 goditje për ndeshje.

Muriqi, po ashtu, ka një përqindje më të lartë të konvertimit të rasteve në gola, 22.6%, ndërsa Kane vetëm 17.4%.

Derisa Kane ka pasur më shumë driblime për ndeshje – 1.4 krahasuar me 0.6 të kosovarit.

Si rrjedhojë, Muriqi ka rangim të përgjithshëm më të mirë 7.43, se Kane që e ka 7.34, sipas Whoscored.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi