Sport – Celsi – Mourinho: Këtë vit do të fitojmë Premierligën

14.03.2015 11:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sport – Celsi – Mourinho: Këtë vit do të fitojmë Premierligën

Menaxheri Jose Mourinho, pas zhgenjimit te tifozeve per eliminimin nga Liga e Kampionëve, u ka premtuar tifozëve të ekipit londinez se këtë edicion do ta fitojnë titullin në Premierligë.
Aktualisht Celsi është ne krye te Premierligës me 63 pikë dhe një ndeshje më pak per të zhvilluar. Ndersa rivali tjetër për titull, Manchester City, eshte në vendin e dytë me 58 pikë.
“Unë mendoj se përgjigja jonë do të jetë e mirë. Unë me të vërtetë besoj se ne do të fitojmë”, ka deklaruar tekniku portugez.
“Ajo që mund të bëjmë tani për veten tonë dhe të klubit tonë është të fitojmë Premierligën. Situata jonë është e mirë. Të gjithë do të dëshironin të ishin në pozitë tonë”, ka theksuar Mourinho. /a.ke/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Formacionet zyrtare: Milan – Parma

Formacionet zyrtare: Milan – Parma

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Werder Bremen e konfirmon që Rashica do të largohet, Napoli dhe Milan në kërkim të tij

Werder Bremen e konfirmon që Rashica do të largohet, Napoli dhe Milan në kërkim të tij