Samsung me smartphone të përthyshëm

12.11.2016 23:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung me smartphone të përthyshëm

Zërat mbi një smartphone elastik të Samsung, të quajtur Galaxy X, forcohen më tej falë një kërkesë për patentë që është depozituar në Korenë e Jugut.

Faqja International Business Times sjell disa pamje të idesë se si duhet të jetë kjo pajisje. Nëse ky model miratohet do të jetë një telefon që përkulet në qendër dhe që do të ketë të gjithë ekranin brenda. Por megjithatë do të jetë dhe një ekran i dytë që aktivizohet kur pajisje mbyllet. Patenta i shtohet zërave të muajve të shkuar sipas të cilave kompania synon të ketë smartphone apo tabletë me ekran Oled, të përkulshëm.

Pas tërheqjes së Note &, për shkak të shpërthimit të baterisë, Samsung po sheh të hedh në treg të rejat e 2017. E sigurt është Galaxy S8, smartphone i ardhshëm, që do të mbëshetet në një asistent dixhital bazuar në inteligjencën artificiale. Ndoshta Samsung do të përdorë teknologjinë Viv Labs, e specializuar në inteligjencës artificiale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chamberlain do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Chamberlain do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

E bënë Kosovari, 50 Dj për ditëlindje!

E bënë Kosovari, 50 Dj për ditëlindje!

Gerrard: Salah është lojtari më i mirë në botë aktualisht

Gerrard: Salah është lojtari më i mirë në botë aktualisht

Pas Turit edhe Orinda mendon largimin nga ‘Vizion Plus’

Pas Turit edhe Orinda mendon largimin nga ‘Vizion Plus’

Google lançon një aplikacion të pavarur detyrash

Google lançon një aplikacion të pavarur detyrash

MKRS investon 500 mijë euro për sportin në Ferizaj

MKRS investon 500 mijë euro për sportin në Ferizaj

“S’po çojmë dot të dashurat në krevat”, vjen mesazhi i çuditshëm për Ramën!

“S’po çojmë dot të dashurat në krevat”, vjen mesazhi i çuditshëm për Ramën!

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Wenger e vlerëson lartë Enriquen, por nuk do të përzihet në përzgjedhjen e trajnerit të ri të Arsenalit

Wenger e vlerëson lartë Enriquen, por nuk do të përzihet në përzgjedhjen e trajnerit të ri të Arsenalit

Oriola godet sërish, tregon gjoksin

Oriola godet sërish, tregon gjoksin

OnePlus 6 debuton më 16 Maj

OnePlus 6 debuton më 16 Maj

Rriten gjasat e Salahut për ta fituar “Topin e Artë”, egjiptiani e lë pas Messin

Rriten gjasat e Salahut për ta fituar “Topin e Artë”, egjiptiani e lë pas Messin

Vetëm Bes Kallaku mund t'a shprehë dashurinë me domate!

Vetëm Bes Kallaku mund t'a shprehë dashurinë me domate!

Thibaut Courtois padit ish-selektorin e belgëve Marc Wilmots

Thibaut Courtois padit ish-selektorin e belgëve Marc Wilmots

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)