Ronaldo bën tripletë, Atalanta konfirmohet me “5 yje”, Ibra nuk lë shenjë

06.01.2020 17:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldo bën tripletë, Atalanta konfirmohet me “5 yje”, Ibra nuk lë shenjë

Juventus e nisi mbarë vitin e ri, pasi arriti të mposhtë bindshëm 4-0 Cagliarin në “Allianz Stadium” dhe të shkëputet përkohësisht në krye të renditjes, në pritje të ndeshjes mes Napolit dhe Interit në mbrëmje.

Pasi dështuan në Superkupën e Italisë përballë Lazios, në ndeshjen e fundit për vitin që lamë pas, të besuarit e Sarrit ishin impenjuar maksimalisht pasditen e sotme dhe dominuan takimin gjatë gjithë 90 minutave, duke mbyllur kundërshtarin në gjysmëfushë.

Nga ana tjetër sardët u mbrojtën mirë në pjesën e parë, duke lënë shumë pak hapësira, por një gabim në prapavijë në fillim të pjesës së dytë, u kushtoi shtrenjtë, pasi Cristiano Ronaldo përfitoi maksimalisht dhe dërgoi topin në rrjetë.

Më pas bardhezinjtë arritën të shënojnë edhe tre herë të tjera, me Higuain dhe Cristiano Ronalon që kompletoi sot tripletën personale, duke marrë në shtëpi topin e ndeshjes dhe duke i dhënë 3 pikët skuadrës së tij.

Vijon të dhurojë paraqitje mjaft bindëse Atalanta, që pasi mposhti Milanin 5-0, të njëjtin rezultat e përsëriti edhe pasditen e sotme përballë Parmës, në “Gewiss Stadium”, duke konfirmuar se ka sulmin më të mirë të kampionatit.

Gomez, Freuler dhe Gosens shënuan në pjesën e parë për zikaltrit, por goleada u siglua nga Josiph Ilicic, që shënoi dy herë në pjesën e dytë, ndërsa Atalanta u ngjit në kuotën e 34 pikëve, një më pak se Roma e vendit të katërt.

Milani nuk fiton as me Zlatan Ibrahimovic në fushë, me suedezin që pasi tërhoqi vëmendjen e botës me transferimin te kuqezinjtë, nuk arriti të bëjë asgjë për t’i dhënë skuadrës fitoren në ato 35 minuta që qëndroi në fushë përballë Sampdorias.

Pioli preferoi të nisë ndeshjen me Piatek nga minuta e parë, ndërsa në minutën e 55’të polaku i la vendin Ibrës, por pavarësisht dominimit dhe mundësive për shënim, asnjë prej kuqezinjve nuk arriti të shtyjë topin në rrjetë./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”