Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

01.11.2019 02:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

Nuk mungojnë polemikat për gjykimin dhe VAR-in

Rivaliteti për kreun në Serie A është një sfidë mes Juventus dhe Inter. Kampionët në fuqi u kthyen në vendin e parë, por vetëm me 1 pikë më shumë se zikaltërit pas fitores së vuajtur 2 – 1 me Genona në Torino.

Juve shpëtoi vetëm me penalltinë e Cristiano Ronaldo në kohën shtesë, pasi deri në atë moment e pati të vështirë të realizonte edhe kur kundërshtarët ishin me një lojtar më pak.

Ende nuk po jep sinjale Napoli që la sërish pikë, kësaj here përballë Atalanta. Ndeshja në San Paolo u mbyll në barazim 2 – 2, por presidenti i napolitanëve, Aurelio De Laurentis, u nervozua me rastin kur Llorente u rrëzua në zonë nga Kjaer, por arbitri nuk dha penallti dhe më pas bergamaskët shënuan golin e barazimit.

“Shikoje nëse është penallti, pasi sistemi VAR është aty, përdore për respektin e këtyre tifozëve”.

Në zonën Champions për momentin përveç Juventus e Inter, janë edhe Atalanta e Roma.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Loredana i gëzohet këtij suksesi të këngës “Kein Wort”

Loredana i gëzohet këtij suksesi të këngës “Kein Wort”

Vaji i Xhenxhefilit – Si të Përgatisni Kurën e Përjetësisë

Vaji i Xhenxhefilit – Si të Përgatisni Kurën e Përjetësisë

Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”