Rikallo “i dorëhequr” çon milionat në veri

17.04.2018 08:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rikallo “i dorëhequr” çon milionat në veri

Lista Serbe është duke orientuar në veri miliona euro nga buxheti i shtetit, ani se formalisht ka braktisur koalicionin.

Ministria e Bujqësisë ka publikuar fundjavën e shkuar një thirrje për aplikim në një Program të veçantë mbështetës, dedikuar rajonit të Mitrovicës Veriore të banuar kryesisht me serbë, shkruan sot Koha Ditore.

Ministria udhëhiqet nga Nenad Rikallo.

Ndonëse ai dhe kolegët e tij Dalibor Jevtiq e Ivan Todosijeviq janë deklaruar ta kenë braktisur Qeverinë, të tre vazhdojnë t’i drejtojnë institucionet nën arsyetimin e ushtrimit të “mandatit teknik” deri në emërimin e ministrave që do t’i pasojnë.

Kryeministri Ramush Haradinaj, ndërkaq, është duke e toleruar këtë situatë, duke mos i emëruar ministrat e rinj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arrestohet pronari i kompanisë që mashtroi qindra kosovarë me bileta të rrejshme

Arrestohet pronari i kompanisë që mashtroi qindra kosovarë me bileta të rrejshme

NATO riafirmon qëndrimin e aleancës rreth nenit 5

NATO riafirmon qëndrimin e aleancës rreth nenit 5

Policia jep detaje, dy persona të lënduar nga aksidenti i rëndë në Skenderaj

Policia jep detaje, dy persona të lënduar nga aksidenti i rëndë në Skenderaj

Kina përballë tarifave të tjera amerikane

Kina përballë tarifave të tjera amerikane

E konfirmuar: Nafta më shtrenjtë për 14 centë në krahasim me vitin e kaluar

E konfirmuar: Nafta më shtrenjtë për 14 centë në krahasim me vitin e kaluar

Taktizimet para finales së dialogut

Taktizimet para finales së dialogut

Gjyqtarët e Kushtetueses refuzuan t’i marrin pagat pa rritje

Gjyqtarët e Kushtetueses refuzuan t’i marrin pagat pa rritje

Liu Xia vendoset në Gjermani

Liu Xia vendoset në Gjermani

Një tjetër aksident i rëndë në Skenderaj

Një tjetër aksident i rëndë në Skenderaj

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep “lajmin” për liberalizimin e vizave!

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep “lajmin” për liberalizimin e vizave!

Afganistan, disa të vrarë në një ndërtesë qeveritare

Afganistan, disa të vrarë në një ndërtesë qeveritare

Tahiri: Punëtorët e gjykatave meritojnë të trajtohen denjësisht dhe këtë trajtim do ta kenë

Tahiri: Punëtorët e gjykatave meritojnë të trajtohen denjësisht dhe këtë trajtim do ta kenë

Reçica raportoi para Komisionit rreth gjendjes së të miturve që punojnë në sektorin privat

Reçica raportoi para Komisionit rreth gjendjes së të miturve që punojnë në sektorin privat

Hoti kërkon mbështetjen për vizat nga kryetari e EPP-së

Hoti kërkon mbështetjen për vizat nga kryetari e EPP-së

Punëtorët e gjykatave pezullojnë grevën

Punëtorët e gjykatave pezullojnë grevën

Maqedonia pret ftesën për anëtarësim në NATO

Maqedonia pret ftesën për anëtarësim në NATO