Ribery entuziast për Ancelottin: Trajner fitues

31.03.2016 23:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ribery entuziast për Ancelottin: Trajner fitues

Bayerni i Mynihut e ka një trajner të ri edhe pse Pep Guardiola nuk është larguar ende nga stoli i kampionëve të Gjermanisë. Carlo Ancelotti do të marrë drejtimin e skuadrës bavareze në fund të sezonit dhe një nga lojtarët më entuziastë për afrimin e italianit është Franck Ribery edhe pse ai ka fituar statusin e të paprekshmit në hierarkinë e trajnerit katalanas.

“E di shumë mirë që është një person shumë i zoti në punën që bën. Mua më ka kërkuar që në periudhën kur drejtonte Chelsean por Uli Hoeness më tha që nuk do të largohesha. Është e sigurt që ka një filozofi të ndryshme nga ajo e Guardiolës dhe ka fituar me shumë klube, prandaj mendoj se do të jetë bukur të punosh me të”.

Një nga çështjet më të nxehta në kampin bavarez është ajo e Mario Gotzes dhe Ribery bën një koment të gjatë.

“Është një djalë i mbarë dhe ke nevojë që të luajë për të fituar sa më shumë besim. Mario bën gjëra të jashtëzakonshme në stërvitje por kjo nuk mjafton sepse duhet të luash në vazhdimësi”.

Në fund, ai shkëput edhe një koment për Kombëtaren e Francës dhe vendimin e tij për t’u larguar përfundimisht nga përfaqësuesja e vendlindjes.

“E kam ndihmuar shumë vendin tim por më pas u dëmtova në shpinë dhe njerëzit e harruan atë që kisha bërë për kombin tim. Ato që janë thënë më kanë lënduar por tashmë është një histori e kaluar”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia