Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

21.04.2019 21:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

Përderisa po vazhdon numërimi nga anëtarët e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, nga rezultatet e para thonë se kandidati shqiptar për president, Blerim Reka është në avantazh në Strugë, vend në të cilin për momentin Reka numëron, 1.671 vota, kurse prapa tij, është Stevo Pendarovski i cili numëron, 1.425 vota. Kurse kandidatja Gordana Siljanovska Dafkova, numëron 701 votë.

Në Gostivar, kandidati i përkrahur nga opozita shqiptare sipas rezultateve të para, numëron 3.451 votë, kandidati i shumicës qeveritare, Stevo Pendarovski në Gostivar, numëron 2.385 vota kurse kandidatja e VMRO-DPMNE-së 1.492 vota.

Në Likovë, kandidati Blerim Reka për momentin, numëron 1.115 vota. Stevo Pendarovski numëron 811 vota. Gordana Siljanovska – Dafkova ka marrë vetëm 3 vota.

Në Haraçinë, kandidati i përmbajtur nga opozita, numëron 1.271 vota, Stevo Pendarovski numëron 811 vota, kurse Gordana Siljanoska Dafkova ka marrë 15 vota.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në