Rexhaj: Rigjykimi i Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit

31.08.2015 16:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rexhaj: Rigjykimi i Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit

Kuvendari i VV-së në Prizren Arbër Rexhaj ka thënë se aktgjykimi i Gjykatës së Apelit, për rigjykim të Ramadan Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit në Kosovë.
Sipas tij, me këtë aktgjykim kanë pësuar qytetarët e Prizrenit.

“Fatkqesisht sot Gjykata Themelore ne Prizren do ta pranoj vendimin e Mujes per rigjykim .Keshtu qe do te ndodhte e kam ditur dhe e kam theksuar gjithandej sepse sistemi i drejtesise eshte i kapur dhe i politizuar. Qe politika do te nderhynte nuk kemi pasur dyshim. Mirepo ne qytetaret jemi ata te cilet do ta pesojme me se shumti. Edhe nje gje duhet ta theksoj. Kur Muja atekohe u shpall i fajshem partite politike benin sikur donin ta shtyenin Mujen permes protestave ne doreheqje.
Madje, ai nga paniku leshoi nje leter sipas se ciles nuk do t’i ushtronte funksionet publike. Por u ndal protesta PDK-ja dhe partite tjera iu rikthyen rutines. Vetem atehere Muja do te jepte doreheqje.
Me nje organizim qytetar dhe me nje bllok opozitar! Kjo nuk ndodhi.
Drejtesia edhe njehere tregoi se eshte ne funksion te krimit dhe assesi ne krahun e rendit dhe ligjit”, (sic) ka shkruar Rexhaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti: Presidenti i ka kompetencat e veta, unë të miat, s’lejoj askënd të ndërhyjë

Hoti: Presidenti i ka kompetencat e veta, unë të miat, s’lejoj askënd të ndërhyjë

Për një javë në Kosovë u shtuan më shumë se 50 raste aktive me COVID-19

Për një javë në Kosovë u shtuan më shumë se 50 raste aktive me COVID-19

Von Cramon e hutuar se kush do ta kryesojë dialogun me Serbinë

Von Cramon e hutuar se kush do ta kryesojë dialogun me Serbinë

Balaj: Kurti për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Balaj: Kurti për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Ish-gjyqtarja Mushkolaj konteston kushtetutshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti

Ish-gjyqtarja Mushkolaj konteston kushtetutshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti

Cakaj: Jam krenar që isha në VV, por edhe më krenar që u largova

Cakaj: Jam krenar që isha në VV, por edhe më krenar që u largova

Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së