Reali dëfrehet me Osasunan, konfirmohet lider në Spanjë

09.02.2020 19:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Reali dëfrehet me Osasunan, konfirmohet lider në Spanjë

Real i Madridit konfirmohet lider i La Ligas madje e një futboll impresionues. “Los Blancos” fituan thellë 1-4 ndaj Osasunas dhe shkojnë në kuotën e 52 pikëve.

Në fakt, sfida për skuadrën e Zidane nisi keq në “Pamplona”, pasi vendësit shënuan që në minutën e 13-të me Unai Garcian, që goditi bukur me kokë duke mos i dhënë asnjë mundësi reagimi portierit Courtois. Gjithsesi, “mbretërorët” arritën t’i përmbysnin shifrat që në pjesën e parë, teksa fillimisht barazuan me Iscon (33’), ndërsa pak minuta më vonë (38’) morën epërsinë me Sergio Ramosin, i cili shtyu në rrjetë topin e kthyer nga Casemiro.

Sfida mbeti e hapur deri në minutën e 84-t, kur Lucas, i ftuar në konkludim nga Benzema, realizoi për 1-4, ndërsa në shtesë kishte kohë për një tjetër gol të Realit, që u shënua nga Jovic.

Espanyoli, ndërkohë, fitoi minimalisht ndaj Mallorcas me gol të De Tomasit, ndërsa Real Sociedadi iu imponua 2-1 Athleitic Bilbaos (Portu 65’, Isac 83’/Wllimans 71’)./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve