Real Madridi përgjigjet me goleadë e spektakël

15.10.2016 23:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi përgjigjet me goleadë e spektakël

Edhe Reali i Madridit ndoqi rrugën e Barcës dhe Atleticos, duke fituar me goleadë në fushën e Betisit. Rafael Varane hapi serinë e golave që në minutën e katërt pas krosimit të Toni Kros.

Gjermani ftoi në finalizim edhe francezin Benzema për golin e 0-2 në minutën e 31-të, më pas i erdhi radhaz Marcelos që vetëm 8 minuta më vonë realizoi të tretin. Reali shkoi në dhomat e zhveshjes me avantazhin e thellë 0-4 me Iscon tundi rrjetën në fundit të pjesës së parë pas një aksioni model.

Në pjesën e dytë andaluzianët gjetën golin e nderit me Cejudon më të 55-tën, para se Isco për herë të dytë e më pas Ronaldo të vulosnin fitoren e thellë 1-6 të Los Blancos. Ne renditje Atl. Madrid kryeson me Real Madridin me nga 18 pike, Sevilla 17 pike dhe Barcelona 16 pike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Kusari-Lila: Me Serbinë nuk duhet të diskutohet për ndryshim të kufijve

Kusari-Lila: Me Serbinë nuk duhet të diskutohet për ndryshim të kufijve

Hoxhaj i reagon Vuçiqit për FSK-në: Kërcënim për rajonin është ushtria e Serbisë e pajisur me armë ruse

Hoxhaj i reagon Vuçiqit për FSK-në: Kërcënim për rajonin është ushtria e Serbisë e pajisur me armë ruse

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Vazhdon degradimi i pyjeve, pritet ligji për mbrojtjen e tyre

Vazhdon degradimi i pyjeve, pritet ligji për mbrojtjen e tyre

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Historitë e katër të tjerëve të vrarë në tragjedinë me helikopterin e pronarit të Leicester Cityt

Dalin pamjet, ekstremisti grek qëlloi mbi policinë e Gjirokastrës

Dalin pamjet, ekstremisti grek qëlloi mbi policinë e Gjirokastrës

Zyrtari i BE-së ia bën të qartë Serbisë se s’ka anëtarësim pa marrëveshje me Kosovën

Zyrtari i BE-së ia bën të qartë Serbisë se s’ka anëtarësim pa marrëveshje me Kosovën

Arlind Ajeti jashtë fushave deri në fund të stinorit, vallai i tij Albiani ishte ai që e dëmtoi

Arlind Ajeti jashtë fushave deri në fund të stinorit, vallai i tij Albiani ishte ai që e dëmtoi

Beqaj flet për përplasjet në degët e PDK-së

Beqaj flet për përplasjet në degët e PDK-së

Kosova U17 merr një fitore të madhe, mposht Zvicrën

Kosova U17 merr një fitore të madhe, mposht Zvicrën

Duda Balje reagon pas gjetjes së mjetit shpërthyes në “Lagjen e Boshnjakëve”

Duda Balje reagon pas gjetjes së mjetit shpërthyes në “Lagjen e Boshnjakëve”