Reagimi i Raikkonen kundrejt Hamiltonit në incidentin gjatë provave zyrtare në Austri

30.06.2019 01:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Reagimi i Raikkonen kundrejt Hamiltonit në incidentin gjatë provave zyrtare në Austri

Lewis Hamilton u dënua me tri pozita në provat zyrtare të garës për Çmimin e Madh të Austrisë për shkak se nuk e lejoi Kimi Raikkonenin që ta parakalonte.

Kampioni i Formula 1 ka thënë se nuk e kishte vërejtur që bolidi i Alfa Romeos ishte aq pranë tij, megjithatë e ka pranuar gabimin dhe dënimin që i është dhënë.

“Dënimi është krejtësisht i merituar dhe nuk e kam problem që ta pranoj. Ishte një gabim nga unë dhe e marr gjithë përgjegjësinë ka shkruar Hamilton në Instagram.

Mirëpo, piloti finlandez ka tërhequr vëmendjen me veprimin e tij, pasi në çastin e incidentin, ia ka çuar gishtin e mesit rivalit nga Mercedesi.

“Nuk e di pse nuk u ngadalësua dhe të më lejonte të kaloja. Ai u duk se u ngadalësua dhe pastaj e ngriti shpejtësinë duke e kaluar vijën e garës”, ka thënë Raikkonen pas garës.

Hamilton arriti ta zë vendin e dytë në renditje, por u zhvendos në të pestin. Megjithatë, do ta nisë garën e të dielës nga vendi i katërt, pasi që edhe Kevin Magnussen u dënua. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)