Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

14.01.2021 22:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

I rikthyeri në PDK, Ramiz Kelmendi, ka thënë se është një mbështetës i zëshëm i një bashkëpunimi të mundshëm të PDK-se dhe VV-së.

Një qeverisje e përbashkët mes PDK-se dhe VV-së do të çojë Kosovën përpara, sipas Kelmendit dhe për këtë ai është i gatshëm edhe të bëjë një sakrificë jo të lehtë – të heqë dorë nga një pozitë ministrore, njofton Klan Kosova.

“Në gjithë kohërat kam luftuar që uniteti politik dhe vijat e kuqe në mes të liderëve politikë të jenë si vija të përafrimit dhe përqafimit që Kosova ta përmbyllë pavarësinë sa më shpejt që të jetë e mundur”.

“Unë jam për bashkëpunim PDK dhe Vetëvendosje edhe nëse Vetëvendosje vendos kushte që unë s’mund unë s’mund ta marr ndonjë post ministror, jam i gatshëm që të flijohem që bashkëpunimi VV-PDK ta çojë përpara Kosovën dhe unë ta mbështes nga prapavija. Për mua kjo s’është kurrfarë problemi. Do të sakrifikohesha për këtë me plot kënaqësi dhe do të isha njeriu më i lumtur po që se i kisha parë VV dhe PDK bashkë”.

Kelmendi në Rubikon foli edhe për punën e tij si biznesmen duke thënë se vazhdon të punojë “sikur të ishte më i varfëri në Kosovë”.

“Kam aftësi profesionale të shquara shumë. Unë mund të gjej vend të punës në gjithë vendet e botës, por për Kosovës ia kam kushtuar tërë jetën”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat