Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

21.04.2019 19:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

Sot është zhvilluar Kuvendi zgjedhor i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Gjilan.

Kryetar i ri i PDK’së së Gjilanit është zgjedhur Qemajl Mustafa.

Ish-kryetari i Komunës së Gjilanit ka marrë 197 vota, ndërsa 80 vota i ka marrë kundërkandidati i tij, Flurim Arifi.

Shtatë vota kanë qenë të pavlefshme, ka bërë të ditur PDK, nëpërmjet një njoftimi.

Po ashtu, Kuvendi zgjedhor në Gjilan, votoi për delegatët për Konventën qendrore të partisë dhe anëtarët e Këshillit drejtues.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

SHBA, rritje e rasteve të reja me Covid-19 në rreth 20 shtete

SHBA, rritje e rasteve të reja me Covid-19 në rreth 20 shtete

Ministri i Shëndetësisë: Gjendja e pacientëve nuk është stabile, respektojini distancën dhe mbajeni higjienën

Ministri i Shëndetësisë: Gjendja e pacientëve nuk është stabile, respektojini distancën dhe mbajeni higjienën

MASHT: Mësimi plotësues për Testin e Maturës do të mbahet në formën online

MASHT: Mësimi plotësues për Testin e Maturës do të mbahet në formën online

Cakaj pas bisedës me Haradinajn: Shqipëria do të vazhdojë mbështetjen e pakursyer për Kosovën

Cakaj pas bisedës me Haradinajn: Shqipëria do të vazhdojë mbështetjen e pakursyer për Kosovën

Hoti pret gatishmëri nga opozita për të bashkërenduar qëndrimet lidhur me dialogun

Hoti pret gatishmëri nga opozita për të bashkërenduar qëndrimet lidhur me dialogun

Hetimet për Autostradën e Gjilanit, sekuestrohet vetura luksoze e familjes së ish-sekretarit të MI-së

Hetimet për Autostradën e Gjilanit, sekuestrohet vetura luksoze e familjes së ish-sekretarit të MI-së

Italia, Gjermania, Franca e Holanda nënshkruajnë kontratë për vaksinën kundër koronavirusit

Italia, Gjermania, Franca e Holanda nënshkruajnë kontratë për vaksinën kundër koronavirusit

AAC: Po presim dritën jeshile nga IKSHP për t’i kërkuar Qeverisë hapjen e Aeroportit

AAC: Po presim dritën jeshile nga IKSHP për t’i kërkuar Qeverisë hapjen e Aeroportit

EULEX-i do të vazhdojë punën në Kosovë

EULEX-i do të vazhdojë punën në Kosovë

Sot diplomojnë kadetët e parë të FSK-së në Akademinë prestigjioze ushtarake në SHBA

Sot diplomojnë kadetët e parë të FSK-së në Akademinë prestigjioze ushtarake në SHBA

Ja cilat zona nesër do të mbesin pa furnizim me ujë në Prishtinë për shkak të punimeve

Ja cilat zona nesër do të mbesin pa furnizim me ujë në Prishtinë për shkak të punimeve

Katër gjahtarë arrestohen lidhur me vdekjen e gorillës së rrallë

Katër gjahtarë arrestohen lidhur me vdekjen e gorillës së rrallë

Në magjistralen Ferizaj-Kaçanik një aksident trafiku lëndohet rëndë një person

Në magjistralen Ferizaj-Kaçanik një aksident trafiku lëndohet rëndë një person

Paralajmërimi i ekspertëve: Pas Covid-19, mund të shpërthejë një tjetër sëmundje

Paralajmërimi i ekspertëve: Pas Covid-19, mund të shpërthejë një tjetër sëmundje

Tifozët rikthehen në stadium prej 10 korrikut

Tifozët rikthehen në stadium prej 10 korrikut