PSG shpreh interesim për Allegrin

25.05.2020 10:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PSG shpreh interesim për Allegrin

Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i gatshëm që t’i kthehet punës pas pauzës njëvjeçare, ndërsa është duke u shënjestruar nga Paris Saint-Germaini.

Strategu italian i ka rimbushur bateritë dhe sipas La Gazzetta dello Sport, është duke e pritur ofertën më të mirë.

Ai preferon që të punojë në Itali për shkak të familjes, mirëpo e ka të vështirë ta gjejë një klub që i përmbush pritshmëritë e tij.

Emri i Allegrit ka qarkulluar edhe në Ligën Premier, ndërsa në javët e fundit është lidhur me Manchester Unitedin që pritet ta shkarkojë Ole Gunnar Solskjaerin në rast të moskualifikimit në Ligën e Kampionëve.

Por, sipas La Stampa, drejtori i PSG-së, Leonardo, tashmë ka kontaktuar me ish-trajnerin e Milanit për ta zënë vendin e Thomas Tuchel nga sezoni i ardhshëm. 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova dhe Austria do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë

Kosova dhe Austria do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë

Rreth 20 mijë persona të vaksinuar kundër koronavirusit në Kosovë

Rreth 20 mijë persona të vaksinuar kundër koronavirusit në Kosovë

Qeveria mban mbledhje në ora 16:00

Qeveria mban mbledhje në ora 16:00

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë në Prizren

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë në Prizren

VV-ja akuzon për nepotizëm bordin e RTK-së dhe kërkon shkarkimin e tij, bordi i arsyeton punësimet

VV-ja akuzon për nepotizëm bordin e RTK-së dhe kërkon shkarkimin e tij, bordi i arsyeton punësimet

Hoxhaj: Një muaj qeverisje pa plan e Kurtit, në QKUK nuk ka as barna e as vaksina

Hoxhaj: Një muaj qeverisje pa plan e Kurtit, në QKUK nuk ka as barna e as vaksina

Lumezi lëshon udhëzim për prokurorët që të mos detyrojnë gazetarët t’i tregojnë burimet

Lumezi lëshon udhëzim për prokurorët që të mos detyrojnë gazetarët t’i tregojnë burimet

Daçiq i përgjigjet Edi Ramës: Nuk e di çka ke parë, Shqipërinë e madhe apo Serbinë e madhe

Daçiq i përgjigjet Edi Ramës: Nuk e di çka ke parë, Shqipërinë e madhe apo Serbinë e madhe

Rrëfimi i viktimës së fajdeve në Pejë: Fajdeja po ta mbytke familjen e po e mbytshe edhe veten (Video)

Rrëfimi i viktimës së fajdeve në Pejë: Fajdeja po ta mbytke familjen e po e mbytshe edhe veten (Video)

Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin nga Kurti t’i përfshijë në dialog

Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin nga Kurti t’i përfshijë në dialog

Zemaj: Pacolli ofroi avionin personal që të arrijnë vaksinat sa më shpejtë

Zemaj: Pacolli ofroi avionin personal që të arrijnë vaksinat sa më shpejtë

Murati: Frikësohem se Kryeministri Kurti nuk ka guxim t’i hyjë procesit të ndryshimit të kufijve

Murati: Frikësohem se Kryeministri Kurti nuk ka guxim t’i hyjë procesit të ndryshimit të kufijve

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme