Policia e Zelandës së Re jep detaje për sulmin në xhami

15.03.2019 09:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia e Zelandës së Re jep detaje për sulmin në xhami

Zyrtari i lartë policor në Zelandën e Re, Mike Bush ka dhënë detaje në lidhje me sulmin terrorist në xhami.

Zyrtari i lartë policor në Zelandën e Re, Mike Bush ka deklaruar se sulmi i sotëm në xhami ishte “shuë mirë i përgatitur” dhe theksoi se xhamitë e tjera në vend duhet të qëndrojnë nën përkujdesje të policisë, për momentin.

I pyetur nëse sulmuesit nuk ishin në listën e të kërkuarve të Zelandës së Re, Bush tha se katër personat e arrestuar nuk ishin të kërkuar, raporton “CNN”.

Së paku një prej sulmuesve tashmë është konfirmuar se është shtetas australian. Bush lavdëroi punën e zyrtarëve policorë të cilët shkuan “përtej” detyrave të tyre për t’u dalë në mbrojtje të rrezikuarve nga sulmi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas

Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

Flet babai i 26 vjeçarit nga Gjilani: Kurti, Sveçla e Vitia nuk du me m`ardh për ngushëllime

Flet babai i 26 vjeçarit nga Gjilani: Kurti, Sveçla e Vitia nuk du me m`ardh për ngushëllime

Vendimi i GJK-së nuk i ndal, LDK, AAK e Nisma takohen për ta harmonizuar programin qeverisës

Vendimi i GJK-së nuk i ndal, LDK, AAK e Nisma takohen për ta harmonizuar programin qeverisës

Pas 4 ditësh, Pacolli kërkon të kthehet në Zvicër, sot pritet të realizohet fluturimi

Pas 4 ditësh, Pacolli kërkon të kthehet në Zvicër, sot pritet të realizohet fluturimi

Vitia: Po e mendoj dorëheqjen nga detyra, por kam përgjegjësi zbardhjen e rastit

Vitia: Po e mendoj dorëheqjen nga detyra, por kam përgjegjësi zbardhjen e rastit

Ministri Vitia thërret konferencë për media09

Ministri Vitia thërret konferencë për media09

Opinioni i Venecias mund t’i ofrojë parimet udhëheqëse rreth kontestit për mandatarin

Opinioni i Venecias mund t’i ofrojë parimet udhëheqëse rreth kontestit për mandatarin

LAJMI I FUNDIT: Gjendet një trup i pajetë në lumin Llapushnica të Gjilanit

LAJMI I FUNDIT: Gjendet një trup i pajetë në lumin Llapushnica të Gjilanit

Bajrami: VV-ja ka të drejtë, Gjykata Kushtetuese duhet të vendosë për zgjedhje

Bajrami: VV-ja ka të drejtë, Gjykata Kushtetuese duhet të vendosë për zgjedhje

Haradinaj bën thirrje për zbardhjen e rrethanave rreth vdekjes së të riut nga Gjilani në Qendrën Studentore

Haradinaj bën thirrje për zbardhjen e rrethanave rreth vdekjes së të riut nga Gjilani në Qendrën Studentore