Pogba ka ndërruar mendjen

16.07.2020 20:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pogba ka ndërruar mendjen

Mesfushori francez Paul Pogba ka rigjetur qetësinë në Manchester dhe është gati të firmosë rinovimin e kontratës së tij me “Djajtë e kuq”.

Lajmin e jep e përditshmja britanike “Daily Mail”, që raporton se palët kanë nisur negociatat për një kontratë të re, të vlefshme për 5 vitet e ardhshme.

Mesfushori 27-vjeçar u rrit në akademinë e klubit anglez dhe u largua nga “Old Trafford” për të luajtur 4 sezone me Juventusin në Itali, por veshi sërish bluzën e “djajve të kuq” në verën e 2016-ës, në një transferim që kapi shifrat e 105 milionë eurove.

Megjithatë rikthimi i Pogba te Manchester United ndodhi në një kohë tranzicioni për klubin, që nuk po arrinte të merrte rezultate dhe të bënte ndeshje të mira në fushë, ndaj edhe francezi prej kohësh kishte shfaqur hapur dëshirën për t’u larguar.

Megjithatë së fundi trajneri Ole Gunnkar Solskjaer ka arritur të rikthejë ekuilibrat në ekip dhe Manchester United tashmë luan bukur e fiton, ndërsa Pogba ka filluar të argëtohet gjithmonë e më shumë në fushën e lojës.

Pikërisht për këtë arsye ka pranuar nisjen e negociatave për rinovimin e kontratës aktuale, që përfundon në verën e vitit të ardhshëm.

Në kontratën e re pritet të përfshihet edhe një klauzolë prej 150 milionë eurosh për prishjen e saj./Express/

.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Barazon Kosova

Barazon Kosova