PDK mbledh Kryesinë, nisë përgatitjet për seancë të jashtëzakonshme

10.03.2020 15:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PDK mbledh Kryesinë, nisë përgatitjet për seancë të jashtëzakonshme

Partia Demokratike e Kosovës pritet të mbajë sot në ora 16:00 mbledhje urgjente të Kryesisë për zhvillimet e fundit politike në vend.

Burime brenda PDK bëjnë të ditur se menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë do të ketë konferencë për media.

I njëjti burim ka treguar se në mbledhjen e Kryesisë së PDK do të vendoset për thirrjen e Kuvendit në seancë të jashtëzakonshme dhe për këtë tashmë PDK ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve të deputetëve.

Këto zhvillime të reja nga partia më e madhe opozitare vijn pas ceninit të raporteve Kosovë-SHBA që po ndodhin si pasojë e sjelljeve të Qeverisë së kryeministrit Albin Kurti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitrovica e Veriut dhe Zveçani në karantinë, me urdhër të Serbisë izolohen 200 qytetarë në pesë komuna të Kosovës

Mitrovica e Veriut dhe Zveçani në karantinë, me urdhër të Serbisë izolohen 200 qytetarë në pesë komuna të Kosovës

Kërkohen masa shtesë për respektimin e orës policore në Maqedoninë e V.

Kërkohen masa shtesë për respektimin e orës policore në Maqedoninë e V.

Weber: Për ta kthyer besimin e humbur në Kosovë, BE-ja urgjentisht duhet t’ua heq vizat kosovarëve

Weber: Për ta kthyer besimin e humbur në Kosovë, BE-ja urgjentisht duhet t’ua heq vizat kosovarëve

Shtohet për 6 numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë, gjashtë të tjerë shërohen

Shtohet për 6 numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë, gjashtë të tjerë shërohen

Njoftim me rëndësi nga Aeroporti i Prishtinës për fluturimet nga data 4 deri me 8 Prill

Njoftim me rëndësi nga Aeroporti i Prishtinës për fluturimet nga data 4 deri me 8 Prill

6 prej 43 pacientëve me Covid-19 në Infektivë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

6 prej 43 pacientëve me Covid-19 në Infektivë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

Policia zbaton urdhrat, qeveria e kënaqur me respektimin e kufizimit të lëvizjes

Policia zbaton urdhrat, qeveria e kënaqur me respektimin e kufizimit të lëvizjes

Merren masa shtesë nga Shtabi Emergjent në Mitrovicë për parandalimin e COVID 19

Merren masa shtesë nga Shtabi Emergjent në Mitrovicë për parandalimin e COVID 19

E tmerrshme/ Nuk di të ulet numri i vdekjeve në Itali, ja sa ishin në 24 orët e fundit

E tmerrshme/ Nuk di të ulet numri i vdekjeve në Itali, ja sa ishin në 24 orët e fundit

​Ministri Bislimi aprovoi Planin Operacional për Pakon Fiskale Emergjente

​Ministri Bislimi aprovoi Planin Operacional për Pakon Fiskale Emergjente

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

Edhe gazetarët përfshihen në Pakon Emergjente

Edhe gazetarët përfshihen në Pakon Emergjente

Kryetari i Kamenicës thotë se po mendojnë që t’i fusin në karantinë 18 familje

Kryetari i Kamenicës thotë se po mendojnë që t’i fusin në karantinë 18 familje

Mali i Zi dënon publikimin e emrave të të infektuarve me coronavirus

Mali i Zi dënon publikimin e emrave të të infektuarve me coronavirus

Haziri: Faleminderit furrës Mala për bukën e dhënë në këto ditë të vështira

Haziri: Faleminderit furrës Mala për bukën e dhënë në këto ditë të vështira

Komuna e Malishevës ndihmon edhe të moshuarit që jetojnë vetëm

Komuna e Malishevës ndihmon edhe të moshuarit që jetojnë vetëm