Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

14.09.2019 18:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

Zëvndëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, po thotë se Kremlini dhe Beogradi e dëshirojnë ndarjen e Kosovës.

Por kjo sipas tij nuk do të ndodhë kurrë.

Përmes një postimi në Twitter, Pacolli thotë se edhe Rusia edhe Serbia heret a vonë do ta kuptojnë se tërësia territoriale e Kosovës është e paprekshme.

“Precedenti i vetëm i krijuar nga Rusia ndonjëherë është agresioni në ish regjionin e vendeve sovjetike. Ndarja e Kosovës ekziston në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit. Kjo nuk do të ndodhë kurrë. Integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm. Do ta njihni këtë herët a vonë”, ka shkruar Pacolli.

Ky reagim i Pacollit vjen pas deklaratave të ambsadaorit rus në Beograd, Alexander Bocan-Harhenko, i cili ka thënë se nuk e kupton pse ndarja e Kosovës do të përbënte precedent ndërkombëtar./Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Kuqezinjtë”: Duart larg nga Kosova

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Gazeta britanike: Tifozët kosovarë mbajnë lartë flamujt anglezë gjatë këndimit të himnit të Anglisë

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Emocionuese: Çfarë atmosfere në ‘Fadil Vokrri’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Anglisë!

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë e Anglisë

Futbollistët anglezë zbresin në “Fadil Vokrri”

Futbollistët anglezë zbresin në “Fadil Vokrri”

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Natyrshëm, Albin Kurti sonte në Fadil Vokrri në përkrahje të Dardanëve

Natyrshëm, Albin Kurti sonte në Fadil Vokrri në përkrahje të Dardanëve

Jo të gjithë të kënaqur me Ligji e ri për paga në sektorin publik

Jo të gjithë të kënaqur me Ligji e ri për paga në sektorin publik

Maqedonia e Veriut: Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur

Maqedonia e Veriut: Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur

Frikësohet Prokuroria, s’ka përgjigje çka ka ndodhë me kallëzimin penal të Kurtit ndaj Thaçit e Veselit

Frikësohet Prokuroria, s’ka përgjigje çka ka ndodhë me kallëzimin penal të Kurtit ndaj Thaçit e Veselit

Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave

Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave