Pacolli kritikon bashkësinë ndërkombëtare që s’e ka mbajtur Serbinë përgjegjëse për krimet e kryera

16.05.2019 15:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli kritikon bashkësinë ndërkombëtare që s’e ka mbajtur Serbinë përgjegjëse për krimet e kryera

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se e keqja më e madhe është se kriminelët serbë që kanë kryer krime në Kosovë janë ende të lirë.

“Kriminelët monstruoz, ushtarë, paramilitar, civil serb, bënin aktet më çnjerëzore ndaj shqiptarëve të Kosovës. Ata nuk mjaftoheshin me shfrenimin shtazarak në kryerjen e akteve kriminale, por detyronin që aktet e tyre të dëshmoheshin nga familjarët më të afërt të viktimave”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Çmenduria e tyre shkonte deri aty që kriminelët siguroheshin që monstruoziteti i tyre të ruhej me pamje e zë. Duke dashur të na dehumanizojnë, këta kriminelë dëshmuan që janë monstrumë e monstruoz”.

Pacolli ka theksuar se s keqja më e madhe ndaj njerëzimit dhe botës perëndimore, është se këta kriminelë shetisin ende në liri.

“Kjo nuk do të ndodhte, sikur komuniteti ndërkombëtar të mbante shtetin serb përgjegjës për krimet në Kroaci, Bosnje e Hercegovinë e Kosovë”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Infektologu Krasniqi: Rreziku nga përhapja e koronavirusit në Kosovë ekziston

Infektologu Krasniqi: Rreziku nga përhapja e koronavirusit në Kosovë ekziston

Zvicra konfirmon rastin e parë me koronavirus

Zvicra konfirmon rastin e parë me koronavirus

AAK mbledh nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën

AAK mbledh nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën

Ministrja Haxhiu: Do të ndihmojmë nënat vetushqyese dhe kujdestare të familjes

Ministrja Haxhiu: Do të ndihmojmë nënat vetushqyese dhe kujdestare të familjes

Kryetari i Preshevës: Duam të bashkohemi me Kosovën, kemi 3 kushte

Kryetari i Preshevës: Duam të bashkohemi me Kosovën, kemi 3 kushte

Kryesia e SPERTK kërkon nga qeveria e re miratimin e ligjit të ri për RTK-në

Kryesia e SPERTK kërkon nga qeveria e re miratimin e ligjit të ri për RTK-në

Mustafa: Fokus do të jetë fuqizimi i mëtejmë i sektorit të bujqësisë

Mustafa: Fokus do të jetë fuqizimi i mëtejmë i sektorit të bujqësisë

Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?

Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?

Shqipëria në panik për koronavirusin, autoritetet bëjnë thirrje për qetësi

Shqipëria në panik për koronavirusin, autoritetet bëjnë thirrje për qetësi

Kurti emëron Erzen Vraniqin këshilltar politik

Kurti emëron Erzen Vraniqin këshilltar politik

Veliu: Do të rrisim numrin e personave me nevoja të veçanta në Policinë e Kosovës

Veliu: Do të rrisim numrin e personave me nevoja të veçanta në Policinë e Kosovës

Tri raste të reja të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Tri raste të reja të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Edhe dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Edhe dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Policia jep detaje të reja për vdekjen e 86-vjeçares në Gjilan

Policia jep detaje të reja për vdekjen e 86-vjeçares në Gjilan

Maqedonia e Veriut shton masat kundër koronavirusit

Maqedonia e Veriut shton masat kundër koronavirusit

48, 375 euro gjoba për bizneset transportuese që nuk  kanë printuar kuponë fiskal

48, 375 euro gjoba për bizneset transportuese që nuk  kanë printuar kuponë fiskal