Nënkryetari i LDK’së: Janë pjesë e konsistencës së saj politike

12.05.2020 23:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nënkryetari i LDK’së: Janë pjesë e konsistencës së saj politike

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për komentet që Vjosa Osmani i ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me dekretin e presidentit Thaçi për Avdullah Hotin.

Haziri në RTV Dukagjini ka thënë se nuk e ka informacionin e plotë por që sipas tij Osmani nuk mund të del nga konsistenca e saj politike.

“Nëse Gjykata Kushtetuese e ka pyetur Vjosa Osmanin në cilësinë e kryetares së Kuvendit natyrisht që ajo është përgjigjur, dhe përgjigjja e saj nuk mund të del jashtë konsistencës së saj politike që e ka thënë edhe me rastin e mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë edhe atë që e ka deklaruar për rastin e votimit të qeverisë. Praktikisht ajo ka reaguar si kryetare e Kuvendit të Kosovës”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, po sot kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë një interviste në televizionin publik ka deklaruar se për qëndrimet kundër partisë, Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja.

Osmani në komentin e saj drejtuar Gjykatës Kushtetuese ka thënë se përmes dekretit Thaçi ka tejkaluar kompetencat e veta duke ndërhyrë në kompetenca të institucioneve tjera.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nënkryetari i LDK’së: Janë pjesë e konsistencës së saj politike

Nënkryetari i LDK’së: Janë pjesë e konsistencës së saj politike

Presidenti 200 faqe në Gjykatë kundër lëndës së Vetëvendosjes

Presidenti 200 faqe në Gjykatë kundër lëndës së Vetëvendosjes

Ja kë e shkarkoi sot Kurti

Ja kë e shkarkoi sot Kurti

Në Mal të Zi, arrestohen disa klerikë sërbë

Në Mal të Zi, arrestohen disa klerikë sërbë

Beckham shihet me flokë të rralluara, dy vite pas transplantimit

Beckham shihet me flokë të rralluara, dy vite pas transplantimit

Ardian Hoxha: Mënyra më e mirë për ta ulur papunësinë

Ardian Hoxha: Mënyra më e mirë për ta ulur papunësinë

Dibra i hapi xhamitë

Dibra i hapi xhamitë

Në Vushtrri, dy punëtorë shëndetësorë të infektuar me COVID-19

Në Vushtrri, dy punëtorë shëndetësorë të infektuar me COVID-19

BioNTech: Rezultatet e para të vaksinës antikoronavirus dalin në korrik

BioNTech: Rezultatet e para të vaksinës antikoronavirus dalin në korrik

Muriqi në mesin e pesë lojtarëve më të shtrenjtë të Superligës së Turqisë

Muriqi në mesin e pesë lojtarëve më të shtrenjtë të Superligës së Turqisë

Kundër LDK’së edhe në Gjykatë, Vjosa Osmani kërkon të shpallet antikushtetues dekreti i Presidentit

Kundër LDK’së edhe në Gjykatë, Vjosa Osmani kërkon të shpallet antikushtetues dekreti i Presidentit

627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

627 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raportohet nga Mbretëria e Bashkuar

Kryetari i Prishtinës: Mund të vonojë relaksimin e masave

Kryetari i Prishtinës: Mund të vonojë relaksimin e masave

Studimet e fundit tregojnë se nuk sulmon vetëm mushkëritë koronavirusi, zbulojnë dëmtimet e organeve të tjera

Studimet e fundit tregojnë se nuk sulmon vetëm mushkëritë koronavirusi, zbulojnë dëmtimet e organeve të tjera

IKSHPK: Pozitiv me Covid-19 janë 24 raste të reja, ndërsa 14 të shëruar

IKSHPK: Pozitiv me Covid-19 janë 24 raste të reja, ndërsa 14 të shëruar

Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni

Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni