Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

07.01.2021 00:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill
Gruaja e cila u qëllua gjatë trazira në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës humbi jetën. Lajmin e bën të ditur CNN. “Po, femra që u qëllua brenda Kapitolit humbi jetën në një spital të zonës”, tha zëdhënësi Dustin Sternbeck me Departamentin e Policisë Metropolitane për CNN. Kujtojmë që gjatë pasdites në Shtetet e Bashkuara të Amerikës filloi një protestë nga mbështetësit e presidentit Donald Trump, i cili nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve me pretendimin se ato janë vjedhur. Protestuasit shkaktuan kaos duke thyer kordonin e policisë dhe duke u futur brenda Capitol Hill. SHBA/ Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill 07/01/2021 00:29 Gruaja e cila u qëllua gjatë trazira në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës humbi jetën. Lajmin e bën të ditur CNN. “Po, femra që u qëllua brenda Kapitolit humbi jetën në një spital të zonës”, tha zëdhënësi Dustin Sternbeck me Departamentin e Policisë Metropolitane për CNN. Kujtojmë që gjatë pasdites në Shtetet e Bashkuara të Amerikës filloi një protestë nga mbështetësit e presidentit Donald Trump, i cili nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve me pretendimin se ato janë vjedhur. Protestuasit shkaktuan kaos duke thyer kordonin e policisë dhe duke u futur brenda Capitol Hill./tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19