Mustafa dhe ambasadori amerikan flasin për përplasjet e Thaçit, Veselit e Haradinajt

17.05.2019 17:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa dhe ambasadori amerikan flasin për përplasjet e Thaçit, Veselit e Haradinajt

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë ditës është takuar me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

“Kryetari Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett për qëndrimet dhe vlerësimet e LDK-së mbi korrupsionin e lartë në vend, dëmtimet nga ana e Qeverisë e marrëdhënieve me miqtë ndërkombëtarë, përplasjet e udhëheqësve të institucioneve më të larta dhe rreth dialogut me Serbinë”, thuhet në komunikatën për media të lëshuar nga Zyra e LDK’së.

Në njoftim thuhet se kreu i kësaj partie ia ka shpalosur Kosnett planin e LDK’së për ekonomi, zhvillim e ulje të papunësisë.

“Në fund, kryetari Mustafa falënderoi SHBA-të për mbështetjen e pazëvendësueshme që i kanë dhënë Kosovës gjatë gjithë kohës, ndërsa uroj që partneriteti me SHBA-të të thellohet edhe më tutje”.

Të pranishëm në takim kanë qenë edhe nënkryetarët Agim Veliu dhe Lutfi Haziri dhe anëtari i Kryesisë, Kujtim Shala.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”

Konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”

E mundurë testi i maturës të mbahet në qershor

E mundurë testi i maturës të mbahet në qershor

Mbi katër milionë, numri i të infektuarve me coronavirus

Mbi katër milionë, numri i të infektuarve me coronavirus

Ministra e Shëndetësisë po e analizon lehtësimin e masave ndaj pandemisë

Ministra e Shëndetësisë po e analizon lehtësimin e masave ndaj pandemisë

Si do të ndahen nga 300 euro shtesë për punëtorët shëndetësorë?

Si do të ndahen nga 300 euro shtesë për punëtorët shëndetësorë?

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me  koronavirus

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me koronavirus

Përplasen keq këshilltarët e Osmanit dhe Thaçit

Përplasen keq këshilltarët e Osmanit dhe Thaçit

Palët dërgojnë komente në Kushtetuese

Palët dërgojnë komente në Kushtetuese

Pandemitë që ndryshuan historinë e njerëzimit

Pandemitë që ndryshuan historinë e njerëzimit

Turqia përparon drejt vaksinës kundër COVID-19

Turqia përparon drejt vaksinës kundër COVID-19

Maloku: Dhash dorëheqje nga LVV sepse aty nuk lejohet mendimi ndryshe

Maloku: Dhash dorëheqje nga LVV sepse aty nuk lejohet mendimi ndryshe

Ambasada e Kosovës ka një porosi për bashkatdhetarët në Zvicër

Ambasada e Kosovës ka një porosi për bashkatdhetarët në Zvicër

Trump thotë se coronavirusi do të largohet pa vaksinë

Trump thotë se coronavirusi do të largohet pa vaksinë

61 të shëruar dhe vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë

61 të shëruar dhe vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë

Cakaj kërkon anëtarësimin e plotë të Kosovës në OKB dhe njohjen nga vendet anëtare

Cakaj kërkon anëtarësimin e plotë të Kosovës në OKB dhe njohjen nga vendet anëtare

Behramaj: Vjosa Osmani edhe zyrtarisht paska dalë kundër LDK-së e pro Vetëvendosjes

Behramaj: Vjosa Osmani edhe zyrtarisht paska dalë kundër LDK-së e pro Vetëvendosjes