Muriqi: Po jetojmë në ditët kur futbolli dhe golat nuk kanë vlerë

29.02.2020 22:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Muriqi: Po jetojmë në ditët kur futbolli dhe golat nuk kanë vlerë

Foto: Fenerbahce
Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të Fenerbahçes pas ndeshjes ndaj Antalyasporit. Ndeshja e Superligës turke përfundoi 2:2, ndërsa Muriqi shënoi golin e parë.

Muriqi pas golit ka bërë përshëndetje ushtarake në nderim të ushtarëve turq që humbën jetën në Idlib të Sirisë.

“Po jetojmë në ditët kur futbolli dhe golat nuk vlejnë asgjë. Ushtarët tanë heronj janë martirizuar në Iblid. U shpreh ngushëllime familjeve”, ka thënë Muriqi në fillim të prononcimit.

“E kemi ditur se do të jetë ndeshje e vështirë kur kemi dalë në fushë. Ndonjëherë nuk mund të nxjerrim fjalët nga goja. Ka shumë gjëra më të rëndësishme se futbolli. Shpresoj që mos të humbim jetë të tjera. U dëshiroj të gjithë njerëzve tanë, të gjithë ushtarëve, jetë të gjatë. Shpresoj të jetojmë pa telashe, pa incidente”, ka shtuar Muriqi.

Ai kishte katër ndeshje pa gol në Superligën turke.

“Vazhdoj të shënoi çdo katër-pesë ndeshje. Nëse ekipi nuk fiton, nuk ka rëndësi nëse shënoi gol. Kjo ndodhi sot. Për fat të keq unë shënova por ekipi dështoi. Goli për mua nuk do të thotë shumë”, ka thënë Muriqi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tahiri: Bahtiri e Kurti duhet ta kuptojnë se Kosova nuk është pjellë e fantazisë diktatoriale e fashiste

Tahiri: Bahtiri e Kurti duhet ta kuptojnë se Kosova nuk është pjellë e fantazisë diktatoriale e fashiste

Kleriku irakian fajëson martesën e homoseksualëve për krizën globale të koronavirusit

Kleriku irakian fajëson martesën e homoseksualëve për krizën globale të koronavirusit

Abazi thotë se s’mund të bëhet qeveria e re në mes të rrezikut nga “arkivolet e COVID 19”

Abazi thotë se s’mund të bëhet qeveria e re në mes të rrezikut nga “arkivolet e COVID 19”

Bordi i KEK-ut aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët

Bordi i KEK-ut aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët

Hoti: Presidenti obligohet ta përfillë Kushtetutën për themelimin e Qeverisë së re

Hoti: Presidenti obligohet ta përfillë Kushtetutën për themelimin e Qeverisë së re

PDK: Vetëvendosje po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë

PDK: Vetëvendosje po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë

Kryeministri në detyrë Kurti priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë

Kryeministri në detyrë Kurti priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë

Agim Bahtiri: Gjithmonë kam bërë thirrje për paqe, unë jam i paqes

Agim Bahtiri: Gjithmonë kam bërë thirrje për paqe, unë jam i paqes

Haziri viziton familjen Shaqiri në Vrapçiq, ua rikonfirmon mbështetjen për ta tejkaluar këtë sfidë

Haziri viziton familjen Shaqiri në Vrapçiq, ua rikonfirmon mbështetjen për ta tejkaluar këtë sfidë

OAK kërkon që mediat të përfshihen në skemën e Qeverisë për pagë shtesë

OAK kërkon që mediat të përfshihen në skemën e Qeverisë për pagë shtesë

“Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja”/ Rama publikon kurbën e Covid-19 në Shqipëri

“Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja”/ Rama publikon kurbën e Covid-19 në Shqipëri

Deklaratat e Agim Bahtirit për vëllavrasje në Kosovë, VV: S’kemi nevojë për konflikt

Deklaratat e Agim Bahtirit për vëllavrasje në Kosovë, VV: S’kemi nevojë për konflikt

Idrizi: Gjuha nxitëse për vëllavrasje nga kryetari i Mitrovicës, është e tmerrshme dhe e dënueshme

Idrizi: Gjuha nxitëse për vëllavrasje nga kryetari i Mitrovicës, është e tmerrshme dhe e dënueshme

OAK: Urgjent të ndahen mjetet për punëtorët e sektorit privat

OAK: Urgjent të ndahen mjetet për punëtorët e sektorit privat

Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it, insiston në qeveri gjithëpërfshirëse

Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it, insiston në qeveri gjithëpërfshirëse

120 mijë punëtorë rrezikojnë të mos marrin paga, ose t’i marrin ato të përgjysmuara

120 mijë punëtorë rrezikojnë të mos marrin paga, ose t’i marrin ato të përgjysmuara