Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

11.01.2019 04:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

Jose Mourinho e kishte udhëhequr Interin drejt triumfit të trefishtë në vitin 2010, ku pastaj kaloi te Real Madridi, ndërsa ka thënë se do të ishte nder po ta drejtonte përsëri njërën nga këto dy ekipe.

Trofetë e fundit të Interit janë që në atë kohë, në sezonin 2009/2010, kur e fitoi titullin, Kupën dhe Ligën e Kampionëve.

Tifozët zikaltër ende e duan trajnerin, ndërsa besojnë në një kthim të tij të mundshëm në Serie A.

Jose Mourinho kur ishte te Marco Materazzi. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Ai e ka mohuar se do të drejtonte një klub në Portugali, pasi ka qenë i lidhur me Benfican.

“Rikthimi në Madrid se Inter do të ishte një nder i madh, por unë jam duke biseduar vetëm me ty (gazetarit) dhe askënd tjetër aktualisht”.

“Kur lojtari ose trajneri kthen në një klub, mendon në diçka pozitive. Kështu jam ndje kur jam kthyer te Chelsea”.

Mourinho . (Photo by Jasper Juinen/Getty Images)

“Kur një profesionist kthehet ose ftohet të kthehet në një klub, është një nder i madh. Nëse ju kërkojnë përsëri, kjo është për shkak se ata e dinë vlerën tuaj”.

“Aktualisht kam të drejtën të relaksohem, të pres, të kem kohë të kritikoj veten dhe të analizoj gjithçka që kam kaluar nëpër vitet e fundit me qetësi. Duhet të jem në gjendje të mendoj dhe të përgatitet për fazën tjetër të karrierës sime”, ka deklarua Mourinho. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin