Mourinho: Belgët nuk u angazhuan sikurse Eden Hazard

11.07.2018 14:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho: Belgët nuk u angazhuan sikurse Eden Hazard

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho mendon se Eddard Hazard u la i vetmuar nga bashkëlojtarët te kombëtarja belge.

Franca triumfoi kundër Belgjikës me rezultat minimal 1-0, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës.

Jose Mourinho (Getty Images)

“Unë mendoj se lojtarët e Belgjikës do të shkojnë në shtëpi me një ndjenjë të keqe – ndjenjën se mund të kishin bërë më shumë”.

“Një ndjenjë se Hazard është kritikuar më kot pasi që ka provuar gjithçka, por shumë të tjerë janë fshehur, sidomos në 20 minutat e fundit”.

“Shumë prej tyre nuk patën paraqitje të mirë për rastin e madh. Franca ishte e mirë në gjërat themelore, ata u mbrojtën mirë dhe shënuan pasi kontrolluan mirë lojën”.

Franca do të mësojë kundërshtarin e finales së botërorit pas përfundimit të ndeshjes së sotme mes Kroacisë dhe Anglisë.

Theksojmë se kjo është finalja e dytë për francezët brenda dy vjetëve, ku në evropian e 2016-tës pësuan humbje kundër Portugalisë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mourinho: Belgët nuk u angazhuan sikurse Eden Hazard

Mourinho: Belgët nuk u angazhuan sikurse Eden Hazard

Dieta mesdhetare mund ta reduktojë humbjen e eshtrave te pacientët me osteoporozë

Dieta mesdhetare mund ta reduktojë humbjen e eshtrave te pacientët me osteoporozë

Kapet në Australi krokodili 4.7 metra që peshon 600 kilogramë – besohet se është mbi 60 vjet i vjetër (Foto/Video)

Kapet në Australi krokodili 4.7 metra që peshon 600 kilogramë – besohet se është mbi 60 vjet i vjetër (Foto/Video)

Zyrtare: Arsenal transferon Guendouzin, ai merr numrin 29 të Granit Xhakës

Zyrtare: Arsenal transferon Guendouzin, ai merr numrin 29 të Granit Xhakës

Anxhelina zbulon më në fund a ka të dashur dhe a ka bërë operacione plastike

Anxhelina zbulon më në fund a ka të dashur dhe a ka bërë operacione plastike

WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë

WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë

Moderatori i njohur i habit të gjithë, del me gruan dhe ish-të dashurën

Moderatori i njohur i habit të gjithë, del me gruan dhe ish-të dashurën

Prishtina sot përballet me SC Fola Esch, Josa dhe Dallku të matur para takimit

Prishtina sot përballet me SC Fola Esch, Josa dhe Dallku të matur para takimit

A janë të rrezikshme puçrrat e kuqe në trup? Ja çfarë thonë ekspertët

A janë të rrezikshme puçrrat e kuqe në trup? Ja çfarë thonë ekspertët

Rihanna zihet keq me të dashurin e saj Hassanin

Rihanna zihet keq me të dashurin e saj Hassanin

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

Gjyshi 87-vjeçar i ka 346 trashëgimtarë të gjallë nga 13 fëmijët e tij, 127 nipa, 203 stërnipa dhe tre stër-stërnipa (Foto)

Gjyshi 87-vjeçar i ka 346 trashëgimtarë të gjallë nga 13 fëmijët e tij, 127 nipa, 203 stërnipa dhe tre stër-stërnipa (Foto)

Një ish punonjës i Apple akuzohet për vjedhjen e sekreteve tregtare

Një ish punonjës i Apple akuzohet për vjedhjen e sekreteve tregtare

Getinjo pozon i zhveshur si Cristiano Ronaldo

Getinjo pozon i zhveshur si Cristiano Ronaldo

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror dhe Kampionatit Evropian

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror dhe Kampionatit Evropian

Kush është “Zonja Fazilet” në jetën reale

Kush është “Zonja Fazilet” në jetën reale